Siellä Reinikainen hyökkää taas ateistien kimppuun ja Pohtamo puhuu palturia ja itsensä pussiin.
taas uusi hihhulitvkanava
cgcxg
38352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
mikä kanava?
http://www.koemuutos.fi
Noin puoli minuuttia pystyy katsomaan. Sitten myötähäpeän määrä ylittää kaikki suojarajat.
Kokeile viikon päästä uudestaan. Jos kestäisit vaikka minuutin?
En kokeile. Siellä ei takuulla ole viikon kuluttua mitään uutta. Nuo kakkosdivisioonan julkkisten, rikollisten, narkkareiden ja urheilijoiden hurahtelutarinat on jo nähty. Onko teidän uskonne niin helvetin heikolla pohjalla, että sen pönkittämiseksi pitää jatkuvasti syytää samaa paskaa jota on vuosikymmeniä syydetty? paskaa, joka ei yksinkertaisesti voi ottaa vakavissaan kuin ihminen, joka on jo valmiiksi menettänyt kykynsä ajatella lähdekriittisesti, tai ajatella ylipäätään? Nuo eivät ole edes huvittavia, pelkästään typeriä, tylsiä ja luotaantyöntäviä.
Anne Pohtamokin näyttää 16-vuotiaalta vaikka on kohta 60v.
Rakkaus nuorentaa! Nyt on lupa kokeilla !
Eräälle 85-vuotiaalle uskovalle ystävälleni lääkäri oli ihmetellyt ajokorttitarkastuksessa, että hänen syntymäaikansa ei voi olla mitenkään oikein. Sen olisi lääkärin mukaan pitänyt olla ainakin 10v. myöhemmin. Ystävän mies kertoi siitä onnellisena ja ylpeänä vaimostaan.
Joo, Jacques on tehnyt ihmeitä Annalle. "Anne ja Jacques, Anne ja Jacques, lehdessä pussas, siinä luki smac, ... Jacques oli niin kuin Donald Duck!"
Ja siinä sivutuotteena tapetaan miljoonia juutalaisia,ateisteja sekä muita kuin kristityjä. Ja näköjään aloitetaan taas lapsista ja naisista.
Kiva kun kerroit. Pitää minunkin tutustua tähän uuteen kanavaan!
Kiitti, tätä en tiennytkään.
Kannattaa myös tähän kanavaan tutustua, jos iankaikkisuus askarruttaa?
Oletteko tutustuneet tähän uuteen kanavaan?
Herra isä mitä sontaa! Nähtävästi valehtelu uskon puolesta ei ole synti, vaan suoranainen jumalallinen hyve!
Jaaha. Tolonenkin on seonnut. Enpä olisi miehestä sellaista uskonut.
Ihmeelliset ovat Herran tiet. Tolonenkin on saanut kokea armon ja uuden mahdollisuuden elämään. Yes!
"Tolonenkin on saanut kokea armon..."
Ehdollisen armon, jossa Tolosen täytyy nyt tanssia saarnaajien pillin mukaan ja miellyttää "sielunsisariaan". Yksikin väärä liike, niin koko seurakunta hylkää Tolosen kuin nallin kalliolle.
"...ja uuden mahdollisuuden elämään."
Tietääkseni ihan samaa elämää hän vieläkin elää kun ennen hihhuloitumista. Varmaan yrittää saada lisää asiakkaita, kun oma bisnes on hiipumassa, niin hurahtamisella saadaan uskovia asiakkaiksi. Sama juttu muusikoilla: Kun oma ura alkaa himmumaan, niin pari hengellistä laulua ja maksava yleisö vaihtuu maksaviin uskoviin.
Sehän oli vankilassa väkivaltaisuudesta. Monilla on tapana hurahtaa uskoon ku vankilaan joutuu. Ei kuulemma kitaransoitto enää tahdo onnistus. Sormet ei pelaa, mutta simppelit körttivirret vielä sujuu. niitähän se levytti.
Tolla hihhulikanavalla oli kai joku Tolosen haastattelu, en sitä ole nähnyt, mutta ohjelmatietojen mukaan se kesti muistaakseni kaksi minuuttia. Mikä lie ohimennen saatu kommentti.
Jostain ne on kuitenkin rahaa käärineet. Metrot ja raitsikat tulvillaan nuiden mainoksia, joissa luvataan ilmainen dvd. Minkäköhänlainen pommitus sieltä alkaa rahankinuamisineen, jos tarttuu syöttiin?
Niissä mainoksissa on mm. yksi kuuluisa murhamies, joka tuli uskoon vankilassa. Saas nähdä kuinka käy ku äijä pääsee vapaaksi, eli armahdetaan elinkautisesta. Suomessahan elinkautinen ei ole kirjaimellisesti sitä. Ketään ei voi pitää ikuisesti vankilassa. Viime vuosina armahduskäytäntöä on kiristetty, ja vankilassaoloaika voi olla 15kin vuotta. Aikaisemmin ei juuri yli 12 vuotta.
Pressahan se armahtaa, mutta jonkun asiantuntijalautakunnan estyksestä. Jos se esittä monta kertaa armahdusta, niin aika vaikea lienee pressa toistuvasti hylätä anomus.
Jos vankia pidetään erityisen vaarallisena, niin silloin voidaan kai siirtää vankilasta pakkohoitoon. Eikös sen Jammu-sedän tapausessa tehty niin, ja Sillanpään (se ampumaratajuttu).
"Ihmeelliset ovat Herran tiet."
Herra häpeää mokailujaan niin paljon, ettei kehtaa naamaansa näyttää. No mulk.ku mikä mulk.ku.
Ei, vaan Tolonen on seonnut.
Elinkautinen on elinkautinen. Suomessakin. Mutta armahdusta voi anoa. Olihan Valjakkalakin yli kaksikymmentä vuotta vankilassa ja olisko kolmannen tai neljännen armahdusanomuksen jälkeen päässyt ehdonalaiseen.
"Jostain ne on rahaa käärineet." Kaupungilla jaettiin mainoksia, joissa kerrottiin, että kampanja jatkuu kokonaisen kuukauden 15.9-15.10., ja mukana kampanjassa on e.l. kirkon seurakuntia, että sieltä sitä rahaa tulee. Onhan siellä mistä ottaa. eri asia on se, haluaako edes kirkon jäsenistön enemmistö rahojaan käytettäväksi tuoööaiseen kampanjaan. Ja e.l. kirkkohan saa paljon rahaa myös valtion kassasta, yli 100 Me, joten me kaikki veronmaksajat kirkkon kuulumattomia ja ateisteja myöten joudumme osallistumaan kampanja rahoittamiseen vasten tahtoamme.
Merkillistä mutta ei tieteellistä.
Kun jonkun julkun tai esiintyvän tähti on kaikkein korkeimmillaan, niin silloin hän ei esiinny uskonnollisesti.
Kun aurinko laskee ja samalla "julkun" tunnettavuus ja tulot alenevat, niin hip' hurraa hän löytää uskon.
Ei kai julkku voi enää mennä Valintatalon kassalle tai trukkikuskiksi, vaikka em. työt ovat täysin kkunniallisia ammatteja.
http://www.youtube.com/watch?v=4F4yT0KAMyo
Kiits! Olipa kiva lukea Kataisen mielipide. Jos se oli Kokoomuksen mielipide, Sauli putos nyt kun eno veneestä. Mä ajattelin, että hän on ainoa presidenttiehdokas, jonka voi ottaa vakavasti. Muut naurattaa. Enemmän taikka vähemmän.
Tuo Late viäittää saaneensa rikoksensa anteeksi. Haistakoon paska!. Luulee äijä pääsevänsä vapaaksi. Toivottavasti ei pääse.
Joka uskoo Jeesukseen tulee todella vapaaksi, vaikka olisikin kahleissa. Häntä odottaa iankaikkinen vapaus tämän ajallisen vaelluksen jälkeen. Hänen syntinsä on sovitettu, mutta synnin seuraukset hän joutuu kohtaamaan itse.
>Joka uskoo Jeesukseen tulee todella vapaaksi, vaikka olisikin kahleissa. Häntä odottaa iankaikkinen vapaus tämän ajallisen vaelluksen jälkeen<
Kerro selvemmin
Milloin on vapaa? nyt täällä maan päällä vai taivaassa?
"vapaus tämän ajallisen vaelluksen jälkeen" mitä vapautta kuollut vielä kaipaa?
Vapaus tässä ajassa tarkoittaa ihmisen sisäistä vapautta vaikka joutuisikin olemaan fyysisesti vangittuna ja kärsimään oikeudenmukaisen tuomion rötöksistään. Sinä voit olla heti vapaa syyllisyydestä kun saat syntisi anteeksi Jeesuksen nimessä. Olet silloin myös vapaa hyvittämään tekosi ja pyytämään anteeksi lähimmäisiltäsi, joita vastaan olet toiminut väärin. Me kaikki ihmiset tarvitsemme tätä vapautta joka päivä elämämme loppuun saakka-puhdasta omaatuntoa.
Ihminen on henki, sielu ja ruumis. Kun ruumis kuolee, niin henki palaa Jumalalle, elämän antajalle. Sielu menee joko taivaaseen tai helvettiin sen mukaan , oletko saanut syntisi anteeksi tässä ajassa eli oletko turvautunut Jeesukseen sielusi pelastajana vai omiin hyviin töihin, moraalisesti hyvään elämään tai ollut välinpitämätön Jumalan kutsulle.
Taivaassa ei ole mitään syntiä, joten siellä koittaa iankaikkinen vapaus kaikista synnin kahleista jokaiselle Herramme Jeesuksen Kristuksen armoon turvautuvalle , sinullekin ja minulle myös!
Niinku keskiaikaisten kahleitten jäljet kaulan ympärillä, ranteissa ja jaloissa?Ja ruoskan iskujen?Ne pitää itse kohdata:D Taivaassa:D
Tässä ajassa.
Tutustuin, ja kuten nuosiso sanoisi "vittu mitä paskaa" en tutustu enää!
tv. nimimerkki : Kiitos tiedosta!
Unohtui mainita, että Multinikki-Julistaja voi pitää sen sorsan peräaukkoa muistuttavan naamansa kiinni, hänen viestejää ei kukaan kaipaa.
Asiaa, asiaa sieltä näköjään tulee.
Pitää ainakin kokeilumielessä hieman seurata. Tulee katseltua jonkin verran TV-7-kanavaa.
Pistähän töpinäksi seuraaminen ennen kuin kampanja päättyy 15.10.
Miten niin hihhuli?
Tässä myös vaihtoehto, jos ette ole mieltyneet ateistin lemuun?
Kyllä tämä on asiallinen kanava: älkää ateistit olko noin heikkohipiäisiä.