Poistuuko muuten leipäjonot

kommarin ollessa kulttuuriministerinä - parantuuko suomalaisten vanhusten katastrofaalinen asema hoitokodeissa?

EI KIINNOSTA ARHINMÄKEÄ - PÄÄASIA ETTÄ JALKAPALLOA NÄKEE.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei poistu jos eivät ala ihan oikeesti hoitaan asioita joita pitäis.....

Äänestä

Ai jaa, leipäjonot ovatkin nyt sitten jotain kulttuuria vai, kun niistä kulttuuriministeriä tilille vaadit?

Olet selvästi paljon tyhmempi kuin minun vasemman jalan saappaani. Sekin varmaan huomasi, että oli eräs, joka lupasi pitää köyhien puolta ja niiden vanhusten ja vaikka kenen - ja luikki sitten oppositioon, kun olisi saanut vallan lupaustensa lunastamiseen. Sen miehen nimi ei ollut Arhinmäki.

Mutta sinähän et tätä huomannut. Meuhkaat vain siellä homofobiasi vallassa ja solvaat sekä homoseksuaaleja (käyttämällä sanaa "homo" halventamistarkoituksessa haukkumasanana) että kulttuuriministeriä (esittämällä asiaankuulumattoman oletuksen hänen seksuaalisesta suuntautumisestaan).

Tietääkseni Arhinmäki ei ole homoseksuaali, mutta jos olisikin, se olisi ongelma vain sinun ja sinunkaltaistesi päässä.

Äänestä
  • homo vai täys homo?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


täys homo kirjoitti:

kommarin ollessa kulttuuriministerinä - parantuuko suomalaisten vanhusten katastrofaalinen asema hoitokodeissa?

EI KIINNOSTA ARHINMÄKEÄ - PÄÄASIA ETTÄ JALKAPALLOA NÄKEE.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu