vaan minun syyni. Sori mut työ on tärkempi kuin sinä. Jäit kakkoseksi.
Ei se ole sinun syysi
panopupu
8148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
?????
miksi niin?
Ei työ voi ohittaa, ei voi.....
Ainahan voi odottaa aikaa parempaa..............
Koskaan työ ei mene ihmissuhteen edelle, tai jos menee, niin asianomainen ei ole ihmissuhteen arvoinen.
mitä sä selität? kerro tuo suoraan toiselle!
tuolla tavalla. Miksi halusit loukata ihmisiä, jotka ikävöivät rakastaan? Onko sulla niin paha olla, että se paha olo on pakko levittää sellaisillekin ihmisille, jotka eivät enää lisää tuskaa ja kyyneleitä tarvitsisi?
Uskon, että vain provoilet, mutta jos on totta, että olet laittanut työn rakkauden edelle, niin olen pahoillani puolestasi. Et ansaitse rakkautta ja onnea.
mitä sä tänne kirjoitat? onko ikävä? kasva aikuiseksi ja kerro asiasi sille jolle se kuuluu!!
Kenellä nyt työ menee rakkauden edelle?
Ihan hullu ajatuskin . . .
Rakkaus on kyllä ihaninta, mitä voi elämässä saada /olla.
Kun voi jakaa toisen kanssa asiat, olla lähellä, koskettaa . . .
Mäkissä hamppareita paistamassa, ABC-huoltamoiden lattioita luuttuamassa? Mikäs työ on niin tärkeää? Vai torjuiko tyokamusi sut... taitaakin olla jälkimmäinen vaihtohto lähellä totuutta.
sä haluaisit sen naisen muttet uskalla sanoa;) heh eikö kannattais??