Olen saanut turhan ja aiheettoman laskun Suomenhakemistokeskus
Laitoin palautetta sähköpostilla en ole tilannut mitään www.ostoshaku.fi
ja tilausvahvistuksessakin on jonkun muun nimi kuin meidän henkilökaunalla.
ei kuulunut mitään ja tuli Trustperintä Kuopio huomautus lähetin heillekin postia ei kuulunut mitään onko näin vaikka ei tilaa mitään joutuu maksamaan onko muilla yrityksillä kyseisten firmojen kanssa ollut ongelmia. Näinkö meitä yritetään kusettaa olkaa tarkkana.
Turhat laskut
5
846
Vastaukset
- Uusi yrittäjä
Kiitos olin juuri puhelin keskustelussa kyseisen yrityksen kanssa. enpähän enään vastaa puheluihin
Suomen hakemistokeskus käytää perinnässä TrustPerintää molemmat kuopiosta onko jotain yhteistä ..
- Vääryys kuriin
Sama täällä olen yrittänyt oikaista laskua Hakemistokeskus ja myös Trustperinnältä. ei auta. kävin eilen Lakiasiantoimistossa juttelemassa asiasta.
Ensin vähätteli asiaa mutta kun näytin näitä muitten kokemuksia tästä asiasta ja lupasin 2500 € palkkion jos hoitaa tämän asian oikeuteen jonka jälkeen hävinnyt maksaa kulut saan omani pois koska olen todistettavasti oikeassa kun tilausvahvistuksessa ei edes meidän nimeä ja kyseitä firmaa ei ole ollut siinä osoitteessa ainoastaan kännykkä numero johon jää soitetut numerot muistiin ei näy soittoa. Tuomari ehdottaa joukko kannetta kyseistä perintätoimistoa kohtaan. eli kerätkää aineistoa ja palaan pian mihin ne valitukset voi kääntää.
- kerran kusetettu
Sulkekaa puhelin kun joku alkaa tarkistamaan tietoja !
Mitään kotisivuja, yritystietoja ei kannata antaa puhelinmyyjille.
Kotisivu kauppiaat on kaikkei härskimpiä, sivut tehdään "ilmaiseksi" unohdetaan kertoa, että aloitusmaksu on 590 e ja kuukausimaksu 25 €
Hyvät sivut maksaa, mutta kun ne tehdään koneella, niin sivujen tietojen kirjoittaminen ja muutaman kuvan laittaminen vie paria tuntia kauempaa.
Kun maksaa sivujen tekemisestä 1000 € niin sen jälkeen vuosimaksu on fi päätteessä 11 € ja ylläpito 20 € webbihostingissa... - vääryys oikaistu
Nyt sain postia Hakemistokeskuksesta kun ensin perintätoimistoa piti kovistella ja mollata maan rakon. Ottakaa opiksi asiasta pitää aina tehdä julkinen silloin ne oikoo. lainattu teksti : pahoittelemme asiasta Teille koitunutta vaivaa. Olemme nyt peruneet laskun .......................oy osoitetun laskun, ja toimittaneet laskun tilauksesta oikealle yritykselle. Liitteenä hyvityslasku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 826245
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303753törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283110Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3681681- 331388
- 261312
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11926Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi43911Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11860- 42839