Turhat laskut

Kusetuksen uhri

Olen saanut turhan ja aiheettoman laskun Suomenhakemistokeskus
Laitoin palautetta sähköpostilla en ole tilannut mitään www.ostoshaku.fi
ja tilausvahvistuksessakin on jonkun muun nimi kuin meidän henkilökaunalla.
ei kuulunut mitään ja tuli Trustperintä Kuopio huomautus lähetin heillekin postia ei kuulunut mitään onko näin vaikka ei tilaa mitään joutuu maksamaan onko muilla yrityksillä kyseisten firmojen kanssa ollut ongelmia. Näinkö meitä yritetään kusettaa olkaa tarkkana.

5

846

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uusi yrittäjä

      Kiitos olin juuri puhelin keskustelussa kyseisen yrityksen kanssa. enpähän enään vastaa puheluihin

    • Suomen hakemistokeskus käytää perinnässä TrustPerintää molemmat kuopiosta onko jotain yhteistä ..

      • Vääryys kuriin

        Sama täällä olen yrittänyt oikaista laskua Hakemistokeskus ja myös Trustperinnältä. ei auta. kävin eilen Lakiasiantoimistossa juttelemassa asiasta.
        Ensin vähätteli asiaa mutta kun näytin näitä muitten kokemuksia tästä asiasta ja lupasin 2500 € palkkion jos hoitaa tämän asian oikeuteen jonka jälkeen hävinnyt maksaa kulut saan omani pois koska olen todistettavasti oikeassa kun tilausvahvistuksessa ei edes meidän nimeä ja kyseitä firmaa ei ole ollut siinä osoitteessa ainoastaan kännykkä numero johon jää soitetut numerot muistiin ei näy soittoa. Tuomari ehdottaa joukko kannetta kyseistä perintätoimistoa kohtaan. eli kerätkää aineistoa ja palaan pian mihin ne valitukset voi kääntää.


    • kerran kusetettu

      Sulkekaa puhelin kun joku alkaa tarkistamaan tietoja !
      Mitään kotisivuja, yritystietoja ei kannata antaa puhelinmyyjille.

      Kotisivu kauppiaat on kaikkei härskimpiä, sivut tehdään "ilmaiseksi" unohdetaan kertoa, että aloitusmaksu on 590 e ja kuukausimaksu 25 €
      Hyvät sivut maksaa, mutta kun ne tehdään koneella, niin sivujen tietojen kirjoittaminen ja muutaman kuvan laittaminen vie paria tuntia kauempaa.

      Kun maksaa sivujen tekemisestä 1000 € niin sen jälkeen vuosimaksu on fi päätteessä 11 € ja ylläpito 20 € webbihostingissa...

    • vääryys oikaistu

      Nyt sain postia Hakemistokeskuksesta kun ensin perintätoimistoa piti kovistella ja mollata maan rakon. Ottakaa opiksi asiasta pitää aina tehdä julkinen silloin ne oikoo. lainattu teksti : pahoittelemme asiasta Teille koitunutta vaivaa. Olemme nyt peruneet laskun .......................oy osoitetun laskun, ja toimittaneet laskun tilauksesta oikealle yritykselle. Liitteenä hyvityslasku.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      82
      6245
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3753
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3110
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      368
      1681
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      26
      1312
    7. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      926
    8. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      43
      911
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      860
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      839
    Aihe