Ei se määrä, vaan tahti

Kokeneena kaljan kuluttajana osaan kertoa teille tämän tosi asian. Jos nautit 30 kaljaa tyhjään mahaan kaksi vuorokautta peräkkäin, sulla on vain fiilis päällä.

Mutta jos vedät 8 kaljaa 2-3 tuntiin, sulla on vakava alkoholiongelma.
3137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Jos nautit 30 kaljaa tyhjään mahaan kaksi vuorokautta peräkkäin, sulla on vain fiilis päällä."

Ihmisen pitää syödäkin.
Jos lipittää pelkkää kaljaa kaksi vuorokautta, on alkoholiongelma.
15 kaljaa per vuorokausi vastaa kossupulloa, eli olet kännissä.

http://www.metacalc.com/

Äänestä
  • Fiiliksen aikana syöminen vain pysäyttää homman siihen paikkaan. Tottakai sen jälkeen syödään ja nukutaan seuraava päivä.

    Mutta jos kesken kaiken rupee ravitsemaan itseään kiinteällä, rupee vain väsyttämään.

    Äänestä

  • Kylmät kädet kirjoitti:

    Fiiliksen aikana syöminen vain pysäyttää homman siihen paikkaan. Tottakai sen jälkeen syödään ja nukutaan seuraava päivä.

    Mutta jos kesken kaiken rupee ravitsemaan itseään kiinteällä, rupee vain väsyttämään.

    Jatka valitsemallasi asenteella, niin kätesi kylmenevät ennenaikaisesti ja lopullisesti, sekä saat pysyvän raittiuden hiekkaa naamallasi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kylmät kädet kirjoitti:

Kokeneena kaljan kuluttajana osaan kertoa teille tämän tosi asian. Jos nautit 30 kaljaa tyhjään mahaan kaksi vuorokautta peräkkäin, sulla on vain fiilis päällä.

Mutta jos vedät 8 kaljaa 2-3 tuntiin, sulla on vakava alkoholiongelma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu