Ystävällisesti katsoa tähän yllättävään sairauteen liittyviä asioita. Elämässäni on tapahtunut paljon hyvää viimeaikoina ja nyt tämä sairaus on luonut varjonsa kaiken hyvän ylle.
Voisiko joku?
tiedosta kiitollinen
389
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hei
minusta tuo ei estä sinua elämästä jatkossakin aivan normaalia elämää.
tuo varjo kuvaa pelkoasi, saat työnnettyä sen syrjään totuteltuasia uuteen realiteettiin. etkä ole yksin tilanteesi kanssa.
apukeinot löytyvät sinullekin, positiivinen suhtautumisesi pitää sinut pitkään hyvässä kunnossa. lue kaikki mahdollinen tieto sairaudesta ja kysy lisää lääkäriltäsi. tieto on parasta, mitä voit kerätä. sen jälkeen osaat suhtautua rauhallisesti asioihin.
pärjäät aivan hyvin.
t: Keskiyö
Kiitos! Pelko ja epävarmuus tulevasta jäytää, kun ei vielä tiedä mikä on vaivan nimi, ei edes lääkärit. Odottavan aika on pitkä, sanotaan ja sitä se todella on tutkimus tuloksia odotellessa.
Hei
minusta se on jotakin sisäistä, mikä ei näy ulospäin. mutta en tosiaankaan ole lääketieteen alalta, enkä tiedä niistä asioista paljoakaan. mutta näen energiassasi virtaavan punaisia täpliä, siksi uskon että verenkierrossasi on jotakin.
peukut pystyyn, suomessa on hyvät lääkärit ja lääketiede on huippua.
t: Keskiyö