Passelilla surkea asiakaspalvelu :(

Osaako joku neuvoa kuinka Passeli Lite tehdään hyvityslasku?
4143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kirjoitat kynällä miinusmerkin summan eteen, ja tussilla otsikoksi että HYVITYSLASKU.

Äänestä

Viesti ei liity em. hyvityslaskuun, mutta asiakaspalveluun kuitenkin.
Käytössäni on Passeli Standart taloushallinnon ohjelma.
Tässä eräänä päivänä yritin saada yhtä kpl. laskua lähtemään perintään.
Ohjelmassa on laatikot maksukehotukselle sekä perintään siirrettävät.
Maksukehotuksesta löytyi ohje, mutta perinnästä ei sanaakaan.Yrittäessäni laskua perintään kone herjasi jotain osoitteen puuttumista. Otin yhteyttä asiakaspalveluun
puhelimitse josta veloitetaan 2,97 € min Alv.
Asiakaspalvelun kanssa menimme sitten koneelleni ja saimme kyseisen laskun lähtemään perintätoimistolle. Puhelu päättyi kysymykseeni, että nyt tämä kyseinen
1lasku on siirretty perintätoimistolle ja minun ei tarvitse tehdä muuta kuin sulkea kone.
Kaikki hyvin kunnes parin päivän päästä soi puhelin jossa vanha asiakas oli saanut
maksukehotuksen noin kolme vuotta vanhasta laskusta jonka oli kuitenkin hoitanut ajllaan. Otin välittömästi yhteyttä perintätoimistoon josta kuulin kauhuhukseni, että
perintään oli siirtynyt 78 kpl laskuja vanhimmat laskut päivätty noin 4 v. sitten.
Yritin tietysti perua perintää, mutta kyseiset 78 kpl oli jo postitettu asiakkaille.
Seraavan puolitoista viikkoa vastailin kiukkusille asiakkaille ja pyytelin nöyrästi anteeksi ja pahoittelin tapahtunutta. Osa asiakkaistani kertoi siirtyvänsä käyttämään muiden palvelua.
Seuraavalla viikolla sain perintätoimistolta laskun perinnästä poistetuista laskuista
yhteensä 290,16 € Tottakai Passeli laskuttaa vielä 10 minuutin neuvonnasta 40 €
Asiakaspalvelu suhtautui hyvin ynseästi tapahtumaan eikä luvannut ottaa kantaa kolmannen osapuolen (perintätoimiston ) kuluihin.
ETTÄ SE SIITÄ SUURESTA MARKKINAJOHTAJASTA PASSELISTA

Äänestä
  • Kait sinä olit kuitannut maksetut myyntilaskut maksetuiksi.

    Äänestä

Niin no oisko lähtenyt kuittaamattomat laskut 3-4 v perintään ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


neuvoja tarvitsisin kirjoitti:

Osaako joku neuvoa kuinka Passeli Lite tehdään hyvityslasku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu