On ihme juttu kun varattua miestä ei voi jättää rauhaan, kaikemaailman lumput laittelee tekstiviestiä ja soittelee. Minä en eroa TIEDOKSI.
Jätä mieheni rauhaan
AINA vaimo
251217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Voi elämä kevät ! D.
Elä eroa , mutta me rakastellaan niin kauan, kun vaan kipinöi !!! - tiedok'seksi ;)
Älkää kirjoittako tähän ketjuun, joku sekopää on tehnyt samanlaisen avauksen muutama kuukausi sitten Lappeenranta osioon.
Joku finninaama yrittää saada olematonta hämminkiä ja kuvittelee olevansa ovela.
Vastaava avaus löytyy Lappeenranta osiosta 2. sivulta
jostain muualtakin? onko kaikki palstat jo tarkistettu?
Lumppuja kyllä löytyy joten eroa miehestäsi sovinnolla ja ala itsekin lumppuilemaan....Ei miestä ole luotu yksiavioiseksi mutta ei tänäpänä naistakaan.
SS:lle jos ei ole lapsia , niin siitä vaan, tuo ruletti on auki .... HIV väijyy.. ym. kivaa.
Tapailen miestäsi niin pitkään kunnes hän kertoo haluavansa lopettaa pikku ''salasuhteemme''
Finninaama lisäilee itse tämmöisiä kirjoituksia, jotta saisi provosoitua muitakin kirjoittamaan, säälittävää.
Älkää vastatko tohonkaan mitä edellinen sanoi.Provooja.
Joo ylläpito voi poistaa tämän ketjun asiattomana.
Miksi lisäät turhia kommentteja??
Joo entäs itse?
Voi jos akikki ne naiset joita mihet pettää saisivat tietää miehensä touhut..
Huh huh.. naapurissanikin käy naimisissa olevamies lähes päivittäin "lumpun"
luona. Ihmettelen kyllä suuresti, että miksi.
Miehen oma vaimo on paljon viehättävämpi ja rikkaampi..
Ei naisen rikkaus ja ulkonäkö takaa onnellista liittoa. Kunnon "lumppu" muutaman kerran viikossa on paljon kivempaa kuin normaali perhe-elämä : = ).
tossa olet oikeassa. Minunkin hyvä tuttava perhe on niiiin onnellisia mies käy panemassa paria naista koko ajan ja ostelee vaimollee koruja ym. että vaimo pysyisi hyvällä mielellä. mies onkin sanonut että vain aviovelvollisuudestaan panee omaasa muuten ei tee mieli ollenkaa. oma vaimo on hyvä kämppis ei muuta.
ei siihen eroon sinun lupaa kysytä.Jos mies hakee eron niin ei siinä muu auta kun erota.eronhan voi nykyään hakea ihan yksipuolisesti...oli sitten mies tai vaimo joka niin tekee.
tiedänpä yhden avioparin joka ei ole ottanut eroa kun ei ole kuulema tarvetta vaikka mies on asunut jo toista vuotta toisen naisen kanssa. "vaimo" kiristää että vie mieheltä kaiken firman ym. jos mies ottaa eron mies ei sen takia ota eroa vaan maksaa vaimon kaikki laskutkin että vaimo ei ota eroa. tätä on jatkunut jo kaksi vuotta. miehelle on pääasia että vaimo pysyy tyytyväisenä kun maksaa kaikki laskut. osti joka niin sanotulle exvaimolleen autonki... että näinkin voi olla.
ei voi muuta sanoa.
Mitäs siitä kun on rahhoo!
Köyhät kitisee ja kadehtii!
Erossa omaisuus puoliksi ja puolikkalla elämään... asunnot ja autot myytnii jne jne..
Etsikää HYVÄT MIEHET edes rikasta "lumppua", että takaatte edes jonkilaiset
perinnöt ajastaan lapsillenne..
tiedän kans yhden lumpun joka yrittää sotkea meittin avioo,mut ei onnistu kun koton saa kokoajan ja ain reva levällään hah niit tyhmii nuorii tyttöi jotka luulevat et varatut miehet haluu niin tukea ei noi nuoret lumput ei mult saa muutakuin äidin kädestä selkää,mun puolest pysykööt kaukan meittin elämäst varsinkin yks m.l.......
Ei ns. toiset naiset halua rikkoa sinun ja miehesi välejä, vaan yksinkertaisesti on helpompaa olla ukkomiesten kanssa seksisuhteessa kuin vapaitten miesten. Ukkomiehet eivät kerro seksiasioita toisille, joten ei saa jakorasian leimaa. Poikamiehet rientävät oitis kavereilleen kertomaan, kun saavat pesää. Kaikki pitävät minuakin kilttinä tyttönä, kun eivät tiedä koko totuutta :).
Määritelkäähän lumppu?
Kokemusta asiasta on sen verran, että aikanaan katkerana erosta nimittelin ex:n uutta puolisoa (henkilö jonka kanssa minua oli petetty jo vuoden verran) vaikka millaisilla nimillä.
Kuinkas ollakaan, myöhemmässä parisuhteessa ajauduin itse pettämää - erohan siitä tuli. Ja myöhemmin olin vielä se toinen nainen suhteessa, jossa nyt elelen ja olemme olleet onnelisia jo monta vuotta.
Olen siis lumppujen lumppu, kaikkien lumppujen äiti. Niinkö?
Jos parisuhde on toimiva ja siinä on molemmin puolinen kunnioitus niin pettää ei tarvitse. Ihmisen tulee olla itsensä kanssa sinut ensin :)
Miehet lähtee pettämisreissuille vain jännityksen ja kokemisen halusta..
ei useinkaan "rakkaudesta"..
Sitten siitä tulee huume... eli jää koukkuun.
Siitä seuraa ongelmia ja vain ongelmia.. usein kaikkein eniten isien tyhmistä teoista kärsii vain lapsiparat.
Vaimo karsii aluksi mm. lasten vuoksi. Aika parantaa sen verran, että selviää elämästä.
Tiedän monta eronnutta miestä, jotka nyt muutaman vuoden pästä erosta , kun omat lapset saavat lapsia, itkevät lapsellisiä törkeitä tekojaan , tekoja joista kärsii etupäässä lapset ..
ns. entiset vaimot kyllä selviää ajastaan. Hekin kärsivät oikeastaan vain lastensa, ja lstenlasten vuoksi erosta.
Kuka ei haluaisi lapsenlapsileen kokonaisen kunnollisen mummolan
Moni menisi takaisin entisen vaimonsa luokse, mutta ei ole paluuta.
Raukkamaisia, julmia miehiä, lapsellisia, kehitysvammaisia paskoja sanon minä!
Mitenkäs ne sellaset naiset, jotka ovat avioliitossa, mutta pitää olla itteään 10 vuotta nuorempi mies, jonka kanssa pitää monta vuotta suhdetta. Aika taukki pitää miehen olla jos se ei huomaa, että akka juoksee vieraissa ja pitää monta vuotta suhdetta. Tällasia Mikkelin naisia sitä on siellä..