Joo ja krääk siis tätä krapulaa vai mikä jytkytys tää nyt onkaan!!!
Mut kun Jokerit jauhaa maaleja ja mä tulin kavereille luvanneex että jokaisesta Jokeri-maalista bisse niin oma syy:=))
Viis maalia IFK häkkiin ja eilen sitt Kerholle kuusi.
Niin ja jälkipeleissä tietenkin tuli sitt bisse pari mutt se on taas eri juttu, heh heh!
Mutta pääasia se että Jokerit jauhaa mestaruustahtia heti alusta asti.
Onhan tässä aina hieman toipumisaikaa!!!!!!!
oi voi tätä maalijuhlaa!!!
7
98
Vastaukset
- JYPPIII
Jep, sinulle (12 vuotiaalle ja 26 kiloiselle) tuo 6 olutta taitaa olla vähän liikaa!
- buahahahahaa
Jo kymmenes syksy menossa, jolloin Narri-fanit juhlivat mestaruutta syksyllä. Sitten taas ajoissa keväällä lomille...
- Hyde!
Joo, ettex te juntit tajua että ei välivuosien "mestaruudet" oo minkään arvoisia.
Nyt kun tällä kaudella MESTARUUDELLA on todellista arvoa niin kaikki tähtää siihen.
Tällä kaudella on katsos juntti Jääkiekon MM-kisat Suomessa ja silloin on myös SM-Liigan mestaruus tosi arvostettu. Joo, ihan oikein mestari on JOKERIT!!!
Joo ja nyt on sitt valmistauduttu hyvin seuraavien matsien maalikarkeloihin, ei oo jano mutta silti edelleen lupaan että bisse joka Jokerimaalille.
Mut kamuille en lupaa tarjota, heh, vois tulla kalliix! - 3242342424242
Hauskoja nää lapsoset.
- Hyde!
Morooo ja krääks tätä krabulaa!!! Maalimässäily jatkui ja jatkuuuuuuuuhhh!
Mut hei pliis, Jokerit, kelpaisko tänään vaikk pari maalia ja Saipa nollille, kitooooooosss!
Johan tässä alkaa kohta olla kun alkkis kun joka toinen ilta 5-6 bissee joutuu juomaan. - Dehy!
Saa.tana kun alkaa olla jano kun oon luvannut itselleni että otan oluen vaan jokaiselle Jokerien tekemälle maalille.
Nyt on ollut aika kuivaa viime aikoina, per-kele!!! - jop65
komiaa oot ollu koko viikon ilman bisseeeeeee se tekee hyvvvväääää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2309902Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen534644Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1374136Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1354048- 2143837
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik463124Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle
✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL182300Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1591683Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its991610Nuoret pois politiikasta!
Näillä 30-kymppisillä ei ole juuri mitään elämänkokemusta. Ja tällaiset raakileet saavat huseerata ja pilata Suomen!91603