kertokaas mistä saan tietää millainen vetonivel renault laguna 1,8 16v -03 farmarissa 5-vaihteinen on? siis hampaiden lukumäärä molemmista päistä. ku ei ollut koko niveltä varaosakaupasta saatavilla ja tuskin alkavat rellun kaupassa mulle sitä kertoo. olis hyvä tietää ettei turhaan ala purkaa autoa.. meinaan ois ns sopivat ittellä, tarkastais vaan onko ne tod. sopivat ;-)
Renault laguna -03 1,8l 16v farm vetonivel
7
306
Vastaukset
- 04 Lagu
Kenties Haynesin tai Alfamerin korjaus/huolto kirjasta, ja eiköhän vetareita
löydy ainakin Motonetistä paas vilkasten!- Juha Seppänen
Ei muuten löydy.
- Lacuna-XX
Juha Seppänen kirjoitti:
Ei muuten löydy.
Tuolta www.ago.fi löytyy Lagunaan ja muihinkin, paljon halvemmalla kuin Alfaamerilta.
- Juha Seppänen
muuta tietoa en saanut, kuin että uusi koko akseli kuskinpuolella maksaa renault liikkeessä 380e, pelkkää murrosta ei saa. Aika hauskaa. Saksan Ebaysta nivel 40e 17e postikulut. tietäis vaan niiden hampaiden lukumäärän.
- Juha Seppänen
Minusta ei noissa korjauskäsikirjoissa ole kerrottu vetonivelen hammaslukua/ halkaisjoita. pitäiskö muuten pistää pientä kysymystä kuluttajasiamiehelle siitä, miksi Suomessa varaosat maksaa yli puolet enemmän kuin Saksasssa, sieltä sais koko vetoakselin kuskinpuolella 175e. pirun kallista rahdata meren yli.. ;-)
- V. Bökholm
Autopurkaamoistakin löytyy vetareita useimmiten luokitus A2 hinnat 100-140e.
- Juha Seppänen
kävin hakee Pietarista ryyppyreissun aikana rellun org vetoakselin 110e hintaan. Taidanpa, jos maksa kestää, hakee muutkin tarvikkeet sieltä tästä lähtien. ;-))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2323384- 602925
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I262517Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk182482Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve761993Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851879Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191835Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401832Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911682Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691033