Kun tänne kirjoittaa jotain mikä ei ole täydellisesti myötäsukainen nettifennolaisen ajatusmaailman kanssa, saa vastaanottaa haistatuksia, uhkailuja ja tietenkin hulluksi haukutaan vähintään.
On se luojan lykky, että saa kirjoittaa vielä anonyyminä. Muuten olisi kohta joku joku nettifennoporukka kirveen kanssa oven takana.
Ihmeroikaleita!
PS Mitä tapahtuikaan 334:lle?
On se luojan lykky, että saa kirjoittaa vielä anonyyminä. Muuten olisi kohta joku joku nettifennoporukka kirveen kanssa oven takana.
Ihmeroikaleita!
PS Mitä tapahtuikaan 334:lle?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Talahan lupasi vetää turpiin.............
Kun olisit elänyt omassa rauhassa hissukseen ja opetellut suomenkielen silleen että pärjäät Nou hätä.! Mutta sinun Nordenista ja rotuopista hullaantuneet pakkoruotsikannattajat omilla valheillaan ajavat asiat negatiiviseksi. Sinun kanatta tutustua Ruotsin uuteen kielilakiin, ja koulujen kielistrategiaan nimenoman ruotsissa. Jospa sitten alat ajatella kuin järkevät ihmiset, sillä suomenkielisillä on hätä omien lapsien tulevaisuudesta yhdentyvässä maailmassa. Mitä tekee leijona ja muut kun omat lapset on uhattuna, puolustaa raivokkaasti oman henkensä uhalla..! Sinun kannattaa muistaa se ja unohtaa pakkoruotsin vaatiminen suomenkieliseltä kansalta. Kaikilla ei ole nk.Kielipäätä ja niille toivoisin mahdollisuuden valita itse kielensä pakkoruotsin sijaan..!
Månne inte de flesta finlandssvenskar lever tyst och stilla,inte är en vanlig människa och demonstrerar.De flesta av oss svenskatalande förtjänar vårt dagliga bröd på finskspråkiga arbetsplatser.Vi vill bara vara lejonmammor för våra barn och deras rätt att tala sitt modersmål.Era språkstudier är inget som nu så hemskt intresserar,det är poltikerna som spelar sina spel.
No Talastahan ei ole vetämään turpiin oikeasti yhtään ketään. Myrkyllinen jankuttaja.
Dåbermann: "Nettifennot ovat hirvittävän agressiiviisia."
Niin nettifennojen kuin nettisvekojen joukossa esiintyy rääväsuista aggressiivisuutta. Varsinkin Tala on ollut rivosuisten ja valheellisia torsositaatteja levittelevien nettisvekojen kohteena. Tässäkin ketjussa nimimerkki "joko?" levitteleikse valheellista väitettä ("Talahan lupasi vetää turpiin............. "). Väite on kyhätty sellaisella menetelmällä, josta on hyvä kuvaus tässä osoitteessa: (http://fi.wikiquote.org/wiki/Keskustelu:Heikki_Tala), sen lopussa.
“Vääristelyä”
“Kohdassa Muita sitaatteja on asiayhteydestään irtirevittyjä sitatteja. Alunperinhän Tala analysoi sitä, minkälainen Suomen kielipolitiikan pitäisi olla, jos se olisi samanlaista kuin Ahvenanmaalla. Nythän ne antavat ihan ihan väärän kuvan sanomasta. Asiaa voisi verrata esimerkiksi siihen, että joku henkilö lausuu lauseen: "mitenhän siihen reagoitaisiin, jos hän sanoisi, että kaikki homot on tapettava?". Tuosta kun nyt repii kohdan "kaikki homot on tapettava", niin sanoma vääristyy totaalisesti, vaikka se "sitaatti" olisikin. Toisekseen noita kohtia ei voi enää tarkistaa, koska Suomi24:n kielipoliittinen keskustelufoorumi on lopetettu. On siis etsittävä uusi lähde ja korjattava sitaatit vastaamaan todellisuutta tai sitten poistaa nykyiset artikkelista. --H.T. 22. joulukuuta 2007 kello 11.58 (UTC)”
Noin kuvattua "sitaattimenetelmää" nettisvekot ovat jo vuosikausia viljelleet Talaa vastaan. Nimimerkki "joko?" kunnostautuu tässä ketjussa sen täystaitoisena käyttäjänä joko tietämättään tai tietoisesti. Nyt hänen pitäisi viimeistään tietää menetelmän kavaluus.
Aggressiivinen kirjoitetaan kahdella g:llä.
Aggressiivinen on eri asia kuin väkivaltainen.
"Omat lapset on uhattuna". Jopas nyt jotakin. Millä niitä uhataan, kielitaidollako? Kauhistus sentään!