keskiyö / Tuntijasi

olen yksinäinen

Saatko mitään tähän, miksi tummahko mies ei ole soittanut minulle moneen päivään? Näkyykö asiaan mitään muuta?

13

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei
      olet yksinäinen, koska kiinnityt niin helposti toiseen ihmiseen. ote omaan itseesi on riippuvainen ulkomaailmasta, et vielä usko täysillä omaan upeaan itseesi.
      miehellä on muita menoja ja omia juttuja, sinä et taida olla päällimmäisenä hänen ajatuksissaan. uskoisin sinun kuitenkin piakkoin vielä kuulevan hänestä.

      mutta mitä sinä oikeasti haluat hänestä, sitä mietin. te olette melko erilaisia ihmisiä. sinulla on hyvä naisihminen lähelläsi, hän odottaa puolestaan sinun yhteydenottoasi. voisitte tehdä jotakin kivaa vaikka viikonloppuna kahdestaan.

      älä jää odottelemaan miehen yhteydenottoa, muuten sinua alkaa vain itkettämään. potki omia juttujasi eteenpäin ja lähde ulos, siellä on kokonainen maailma sinua odottamassa.

      t: Keskiyö

    • Yksinäinen olen

      Kiitos kohotuksesta. :)

      olenko siis käsittänyt ihan väärin, ettei hän olisikaan minuun ihastunut?

      Varmasti on omiakin juttuja ja siksi en alakaan perään soittelemaan tai roikkumaan.

      Kyllä minulla juuri tuollainen ystävä tuossa lähellä on ja tavataankin useasti. Muutoin viikonloppuna sovittiinkin, mutta hänen poikaystävänsä nyt taitaa kuitenkin tulla juuri viikonlopuksi.

      Ehkä tosiaan kannattaisi lähteä sinne ulos. Enkä ala yhteydenottoa odottelemaan, mutta kyllä hänen mietteensä minua kuitenkin kiinnostavat. Olisikohan sinulla niistä mitään osviittaa?

    • Hei
      kyllä teillä voisi mukavaa ollakin. mutta kuten tiedät, pienen viestin lähettäminen ei ole iso asia. se ajatushan siinä ratkaisee.
      minua ärsyttää miehessä se, ettei hän tee sen vertaa sinulle.
      minä ainakin nostaisin pään pystyyn ja lähtisin ulos hurvittelemaan, siitähän sai.

      kuule, luoksesi tulee toinenkin mies. hänellä saattaa olla pieni korvakoru, älä sitä pelästy. ja hänellä on välillä hiukset pienellä poninhännällä. erittäin mukava tyyppi ja herkkäluontoinen. musiikista ja taiteesta pitävä.

      t: Keskiyö

    • yksinäinen olen

      Tulinkin juuri kotia takaisin, kun kävin kavereita moikkaamassa.

      No voih! Kun olisin tästä pitänyt, mutta minkäs sitä mahtaa. Tiedän kyllä, että hänellä on nyt hiukan vaikeita vaiheita menossa ja ihan oikeita ongelmiakin, että olisivatko nämä näitä mitkä ovat päälimmäisenä tässä?

      Olen aivan varma, että todella muuten pitää minusta, mutta saatanhan olla väärässäkin. Täytyypä kysyä seuraavaksi ja sitten mietin jatkon ja miehen aseman muutenkin elinpiirissäni.

      Saas nähdä tuosta korvakorumiehestä sitten. :)

    • olen yksinäinen

      Hei taas. Onko vaalea vai tumma tämä korvakorumies?

      Mistä tiesitkin, etten pidä, että miehellä on sellaisia? Enkä pitkistä hiuksista, enkä varsinkaan poninhännistä?

      Täytyy kyllä olla todella mukava, että pääsisin tuollaisten yli, mutta aikahan sen sitten näyttää. :)

      Tuosta tummasta ei ole kuulunut yhtään mitään vieläkään, vaikka uskon, että ottaa yhteyttä viikonloppuna kuitenkin?

    • olen yksinäinen

      Tapasin sellaisen korvakorumiehen, mutta lyhyttukkaisen. Todella paljon nuoremman, mutta oli todella mukavaa. Oli tosin vain käymässä ja nyt jo poissa.

      Tummastakin kuului ja valitteli kiireitään ja pyysi anteeksikin asiaa. Tällä tummalla on muuten hiukan pidemmät hiuksen. Hän varmaan saisi hiukset joskus ihan pienelle ponnarille, mutta korvista hänellä ei ole kuitenkaan.

      Mitähän tässä nyt oikein tapahtuu?

    • olen yksinäinen

      No, kukas se olisi sitten seuraavana? Eikö sitä oikeaa mihin pysähtyä tahdo sitten tulla koskaan? Meneekö siihen vielä kauankin?

    • olen yksinäinen

      Huomaa kysymykseni yllä? Vaikka nyt olen kyllä viihtynyt aika hyvin yksinkin. :)
      Kaverit kyllä pyytelivät minua viikonloppuna heidän kanssaan ulos. Ehkä menenkin, ainakin ennen kuin lähtevät ravintoloihin. Miltäs näyttää tämän naisen yksinäisyys?

    • Hei
      mene ja liiku ja puhu ja naura.... juuri sillätavalla sinun tulee olla aktiivinen.
      kun on sitten oikea hetki tavata kumppani, se vasrmasti tapahtuu.
      en näe sinulle mitään esteitä, enkä edes hidasteitakaan. oletkohan melko kärsimätön?
      sinua pidetään myös kevyesti silmällä, joku kulkee ohitsesi päivittäin ja yrittää saada katsekontaktia.

      t: Keskiyö

    • olen yksinäinen

      Jaa, että kukahan on kyseessä. En ole huomannut ketään ohikulkijaa. Onko tuntomerkkejä?

    • Hei
      edelleen se ajoittainen pieni poninhäntä ja pieni korvakoru. hän on jo huomannut sinut, aivan arkisilla asioilla.
      on tämä jännä juttu, minua hymyilyttää koko tohina.

      t: Keskiyö

    • Hymyä paljon

      Autan keskiyötä.. Jospa keskiyö näkee nämä miehet yhdistettynä se on aika.

      Voihan olla se tumma joka saa tukan poninhännälle mutta tuntija näki kummatkin koska yhtäaikaa sun elämässä eli aika tulee näin. Eli nyt katsot kumpako se on tuleva.... veikkaan se tumma joka saa tukan ponnarille..

    • olen yksinäinen

      Hei. Olen nyt kuitenkin päättänyt, että tumma saa jäädä. Ollaan tosiaan niin erilaiset ja sitä oikeaa tunnetta ei puoleltani oikein rakennu nyt. kaveri toki voin olla. Sitä se ei estä, mutta siihen saa jäädä. Kaipaan miehessä luonnollisuutta ja syvyyttä. Toivottavasti siis poninhäntämies on joku eri ihminen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6329
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      380
      6142
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5970
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2365
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      119
      1403
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1241
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      186
      1085
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe