en koko tän episodin aikana harrastanu sitä yhtä juttua kenenkään kanssa :O ... muutosta on kyllä nyt ehkä tiedossa ;D mut et voi koskaan väittää, etten olis ollu tosissaan ja uskollinen sulle
mieti nainen!
ex-ystävä
27237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
olla multa :) mutten haluu et hän miettii enää
Kiitos!
Olet ihana ja uskomaton.
Ole hyvä :)
Sen kun menet! Jos tiedossa on lupaava tapaus, miksi täällä huutelet. Pokkaa on täällä huudella uskollisuuttasi. Uskollinen käsitteenä tarkoittaa myös henkistä uskollisuutta ei pelkästään fyysistä. Voit siis sanoa että et ole flirttaillut tai muuta vastaavaa kenenkään kanssa?
en ole. hyvää yötä.
Ex-ystävä ?
ei olla kyllä koskaan oltu edes ystäviä, mun mielestä.
Mitäs sitten, tuntemattomiako?
"puolituttuja"
Vaan.. ei siis minun kanssani, niinkö :(
Juu.. mitäpä sillä sitten, jos on tahto mennä..
Juokse jo
Rakas ex-ystäväin ,meinaat sit ihan tosissaan haluta "muutosta" :)
no näin minä vähän hiljaisuudesta päätellen ajattelinkin, että muutosta on tapahtumassa. Siirryt uusille vesille....mutta anna mennä, et sinä ikinä ole lupaa siihen kysynyt, etkä muutenkaan pahemmin muustakaan piitannut,ethän sinä "sitä yhtä asiaa" kun olekin vaan hakemassa, joten sitä saa muualtakin, toki siitä voi puuttua kaikki muu mikä tekee siitä niin aitoa ja vaikka sinusta ei enää kuuluisikaan "ex-ystävä" niin sitten se on sinun päätöksesi. Joku toinen varmasti jakaa itsensä sinulle. Jatka vain matkaasi, parempi näin.
Jos et sinä olisi lähtenyt, minä olisin-ystävyydelläkin on omat tarpeensa ja vaatimuksensa. Jos vuosien kuluessa tulee tunne, kaipaisin kovasti sitä läheisyyttä mitä juuri "hän" antoi, miten hän arvosti ja kypsästi käsitteli, voit samaan hengen vetoon vastata itsellesi.....- se ei tule takaisin, ei missään muodossa, ei minään hetkenä, ei koskaan.
useamman kuin yhden kanssa!?... Ei mua mitkään kiertopalkinnot kiinnosta.
Fyysinen ja henkinen uskollisuus sekä siihen liittyvä tosissaan olo toisen kanssa tulee itsestään ja suhteen vakavuuden huomaamisesta.
Moni voi väittää mitä vain, kenelle vain, koska vain, se on eri asia onko henkilö näyttänyt teoillansa sen saman myös vastapuolelle. Jos ei, tälläiset todistelut anonyymisti palstalla, kertoo juuri siitä, että ei.
Uskollisuutta ei tarvitse selitellä, tosissaan olemistakaan ei tarvitse joka päivä kertoa, jos vain kaksi henkilöä osaa toisilleen sen sopivissa määrin sopivalla tavalla osoittaa. Luottamus, teot ja toisen arvostus sekä kunnioitus...AjaO. Näistä ei pidä tinkiä, ei edes ystävyydessä.
Joo. Tajusin. Meen pois.
Saanko kysyä, että oletko tehnyt sitten jotain muuta, mitä ei voi kertoa, jos et sitä itseään ole tehnyt. Viestisi antaa ymmärtää, että muita on ainakin jotenkin ollut kierroksessa, jos nyt seksiä lähdet harrastamaan muille tahoille.
Ja miksi ex-ystävä, miksi ystävälle täytyy tälläinen viesti laittaa, etköhän ole ihan vapaa tekemään omassa elämässäsi mitä vain, koska ystäville ei olla tilivelvollisia. Rakkauden ja Oikean ystävyyden erossa on se, että jälkimmäinen säilyy.
Se on kylläkin nainen.
näinpä on. jollakin raksutti. eikä ees lesbo, kaikkien harmiksi.
tää on miehen kirjoittama. taitavaa. ensimmäinen kommentti oli myös minulta :)
Näytäppä yksikin viesti tältä illalta joka ois mieheltä. Hah.
Se on sama käykö naisissa tai vaikkapa jalkapallo ottelussa, jos ei vietä aikaa naisensa kanssa. Joka tapauksessa laiminlyö rakastaan
Juuri näin! Hienosti nimim.- seli seli seli esitti asian ytimen. Miten sen ajan käyttää ja millä tavalla.
tuotan pettymyksen. tää oli n>n, enkä oo ees lesbo. illanjatkoja juu.
http://youtu.be/xNvR95Jc0p4
Sä et vaan tajuu!!!!!! Ei kyse ole edes seksistä pelkästään, mene, tee, ole kenen kanssa haluat, jaa itsesi vaik koko kylälle..... kaikki muukin oli pielessä!
niin oli ja nyt on pakko mennä... sauna kutsuu. olen kylmettänyt tunteeni, mutta kroppa kaipaa lämpöä. ja alkoholia.
hyvää yötä Kissalle.