nyt alkaa meno olla sellaista, että kansalaista hirvittää. ei noita voi enään uskoa. ovat varmaan huumeissa,kun kuulee edustajien juttuja. esim. en ole täällä mitään budjettia varten vaan homojen ja värillisten asialla. joka autoon gps tunniste jotta poliisi voi valvoa liikkeitä, kohti poliisi valtiota. voi olla että tämä kirjoitus on vähän yli mitä piti, mutta porin poliisi vois suorittaa testit niin kaikki voivat olla turvallisin mielin, karppa tai seppo hoitaa. tulokset julki niin kuin kaikki muukin.
huumetestit eduskuntaan
sutki vilen
859
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kerrankin joku puhuu asiaa
T.W
Eivätköhän nuo edustajat ole hirvittäneet meitä jo pidemmän aikaa. Mahtavatkohan edes tietää, ketä edustavat (omaa lompakkoa)
Terveisin EU-erakko
Porin poliisilaitos on ehkä parasta, mitä Suomessa voi olla. Miettikää esim Ulvilan juttua.
Ns. Ulvilan jutun hoidosta päätellen kalliiksi tulee muille paitsi lehdistölle, joka saa moneen lehteen otsikoita.
Voidaan pohtia oliko nyt varmaa ettei näytteet seonnu? Ettei joku huijannut testissä esim. tekopeniksellä tms mitä dopingjutuissa on keksitty. Jos näyte ei osoitakaan syyllisyyttä varminta on juottaa kaikille eksxtramaustettua kahvia ennen uutta näytettä. Epävarmuus siitä oliko näytteen antaja ko. kansanedustaja vai hyvin samannäköinen palkattu näyttelijä varmaan pelastaa testaajien ja epäilijöiden maineen. Syyttömien kärsimyksellä ei ole väliä, kuten ei muissakaan jutuissa.
Eduskuntalaisille ei tarvitse tehdä huumetestejä, niillä on muutenkin päät jäässä. Jokainen kansalainen sen jo lienee huomannut.
T.W.W
kyllä se olis ok.että valvottais niitä..tarkemmin.rahankin tuhlaus on melkoista.ei osaa säästää.
vois olla hyvä jos pressa kandit kusetas.höpinät on sen suuntaisii.
olis hyvä seurata ehdokaita.