Onko hyviä vai onko joku muu parempi? Kokemuksia, kiitos!
Onko kokemuksia Dysonista ?
10
104
Vastaukset
Omaa kokemusta ei ole,mutta yhdellä kaverilla on joku Dyson.On ollut kovasti tyytyväinen.Itse olen myös tuota miettinyt seuraavaksi.
Toisena vaihtoehtona on (merkkiä en nyt muista),jossa pakettiin kuuluu myös höyrypesu ym.Siinä imuroitavat menee vesisäiliöön,eikä pitäisi myös " päästöjä" tulla.
Huono puoli siinä on ainoastaan,että on hirmu kallis.- kiinnostaa myöskin
Jossain työkaverin tuttavaperheessä on DYSON. Kehuvat kyllä tehokkaaksi, mutta valittivat, että on kovin äänekäs, en tiedä sitten.
Itsekin olen etsinyt uutta imuria koiraperheeseemme, ja pitäis löytää tosi tehokas. Vanha Volta toimii vielä, jotenkin, mutta varmasti ennen Joulua tulee uuden hankinta eteen. Joten lisätiedot olis kyllä tarpeen. Onhan se tosi hyvä, tehokas...mutta se ääni...siitä mä en tykkää.
- miettii vaan
Onko se siis ihan oikeesti tehokas?
Ollaan luettu vähän mainoksia, ja jos ostais vaikka 2 kpl niitä robotti-imureita, jotka pörrää yöt, niin vastaavatko ne teholtaan samaa kun joku dudson ?
Ja kun meilläkin on noita koiria, niin tahdoittas karvatonta mattoa ja huushollia vähiten, pikku hiljaa ? - Myy-Pikkuinen
Dyson on ihan ok imuri jos itseään ei häiritse kömpelön kokoinen suutin ja se varsi.
Mä itse tykkään imuroida sellaisella imurilla joka on näppärä käsitellä ahtaissakin paikoissa. Tuollainen minulla on nyt käytössä, tosin tuokin on äänekäs.
http://www.talotarvike.com/kauppa/product_details.php?p=4785 - haave-robotti
OHO....hyvä avaus..
Ollaaan katseltu jo mutaman aikaa, että nitä ns. robotti -imureit sais n. 200ekee ostettua, mutta tekeekö sillä mitään ?
Hämää, kun imutehoksi limotetaan mainoksissa 3 W, ja esim. muissa imureissa on yli 1000kw. Miten näitä vois verrata, osaako joku kertoa?
Ja kun meilläkin on koiria, niin ois vaaan muuten niin kiva, jos robotti imurois aina yölä, kun nukutaan.- Myy-Pikkuinen
Ei mitään tietoa robotti-imurista. Tuon nyt löysin netistä.
http://kuningaskuluttaja.yle.fi/node/2405 - Myy-Pikkuinen
Niin ja tarviihan sitä normi imuria vinguttaa sohvalla ym minne robotti ei pääse. Ehkä kakkosimurina sellainen vois ollakkin ihan simppeli, varsinkin nyt kun koiran tassuissa kulkeutuu vaikka mitä hiekkaa ym.
- juusi koti tulossa
Noh - meilä on vain nahkaisia huonekaluja., joten ei ongelmaa.:= Laitan kuvia jossain vaiheessa.
- Myy-Pikkuinen
Jep, itsehän sinä sitten tiedät käykö se robotti teille ja netistä siitä löytyy tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30613Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26558Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17503Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492