En ole aivan varma mitä minulle yöllä haluttiin kertoa - näytetäänkö sinulle jotain lisää, joka auttaisi avaamaan vastausta?
Keskiyö
3
55
Vastaukset
Hei
minun on liian vaikea lähteä arvailemaan tarkoitatko unta, vaiko muuta?
jos kerrot enemmän, voin ehkä auttaa.
t: Keskiyö- pohdinta
Unessa katsoin taivaalle. Pian taivaan täytti vahva tuhansien kavioiden kalske. Koko taivas jylisi äänestä. Juoksin ympäriinsä taivaalle katsellen, ja pilvien takaisesta äärettömyydestä lähestyi tuhansia ja kymmeniätuhansia hevosia, ja aina vain lisää ja lisää kaikkialta.
Ne asettui kukkulalle ja sen äärelle veden rantaan odottamaan jotain.
- ja lopuksi taivaasta käveli alas valkea hevonen. Selkänahka hieman vereslihasta arka, koska oli niin uusi.
Voiko se olla minulle joku suuri juttu, vai tarkoittaako äitini siskoa, jolla todettu juuri erittäin paha keuhkosyöpä, että oisko astumassa taivaaseen?
Kun äidin veli kuoli, se näkyi minulle näkynä, jossa valkea hevonen tuli taivaasta.
Yleensä ymmärrän uneni ja tulkitsen muidenkin unia, mutta nyt en tiedä miten reagoida. Saatko yhteyttä enkeliini, tulkitsisiko hän mitä minun halutaan tietävän? Hei
minusta unet eivät seuraa mitään selvää kaavaa ja ne ovat usein käänteisiä. toki uskon myös enneuniin, tunnenkin ihmisiä, jotka näkevät erilaisia asioita etukäteen.
minulla on sellainen tunne, että tuo uni kuvaa voimaa ja puhdasta henkisyyttä.
hevonenhan on eläinkunnan tärkeimpiä unisymboleja, ne tuovat mukanaan iloa ja voimaa. ne tulivat sinun luoksesi kertomaan jotakin vahvaa ja energistä sanomaa.
se valkoinen hevonen esittää sinulle alkutilannetta, niinkuin kirjoittamatonta sivua, josta sinun tulisi jatkaa. se tuo mukanaan kirkastumista ja uutta henkistä tilaa.
sinä olet etsinyt uutta suuntaa elämääsi ja hevonen tuo sinulle viestin, joka kehottaa sinua tarttumaan mahdollisuuteesi täysin puhtain sydämin.
kukkula voi symbolisoida naisen rintaa, vesi taas on moniselitteinen. vesi voi symboida syntymää, myös henkistä syntymää, mutta se on myös samalla merkki kuolemasta ja puhdistumisesta. en kuitenkaan koskaan puhu kuolemasta, koska en itse siihen usko. minulle se on siirtymistä parempaan henkiseen tilaan ja vapautumista.
laitoin sinulle kynttilän palamaan ja toivon, että saat uuden unen, joka kertoo lisää tuosta uudesta suunnastasi. oletkohan suunnitellut kirjoittaa jotakin? siihen sinulla olisi hyvät mahdollisuudet, sellainen ajatus minulle nyt tuli.
t: Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.234472Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma993088Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1992909Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522542- 791295
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651066Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie25932- 54848
Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril112780Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA45775