Lyökö Uosukainen nyt kuin

Entinen eduskunnan puhemies Riitta Uosukainen on antanut lausunnon, jossa hän arvostelee persuja. Ja aivan oikein arvosteleekin. Mutta tok persut taas voivat pahoittaa mielensä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/sk-ex-puhemies-allistyi-kansanedustajien-touhuista/art-1288416491116.html

" He jättäytyivät oppositioon, josta voi toki helpommin heitellä kuin hallituksesta. Heidän olisi pitänyt mennä hallitukseen, jolloin heille olisi tullut automaattisesti vastuullisen sanomisen paine, toteaa Uosukainen."

Mutta eivät persut tällaista ymmärrä, heidän mielestään pitää voida aina käyttäytyä ilman mitään sivistystä.
Kohta se nähdään.
11121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Uosukainen ja Katainen ovat peloissaan, koska enää internet-kaudella
ei voi

1. ensin valehdella vaalilupauksia ennen vaaleja
2. sitten tehdä ihan muuta ja kutsua tätä vastuunkannoksi

3. ilman, että PERUSSUOMALAISTEN KANNATUS NOUSEE PILVIIN.

Tulossa on presidentinvaalit, jossa Soini ja Niinistö kisaavat toisella kierroksella

Tulossa on kunnallisvaalit joissa kunnanvaltuustopaikoista 25 % menee
perussuomalaisten hallintaan.

JA jytkyjen jytky on 2015 eduskuntavaalit, jossa perussuomalaisten paikkaluku
eduskunnassa nousee noin 60 paikkaan MINKÄ JÄLKENE SUOMESTA EI LÖYDY YHTÄÄN PUOLUETTA JOKA LÄHTEE KATAISEN STUBBIN JA WALLININ KANSSA HALLITUKSEEN.

Äänestä
  • Katsotaan nyt ensin se vaalikampanja, viihdettähän siinä on luvassa, aika rajuakin vielä, kun Soinia kärvennetään ja raastetaan.
    Mutta kansahan haluaa sirkushuveja ja sitä paitsi, kyllä kansa tietää.

    Äänestä

  • Nouskoon PersuS:ten kannatus miten korkealle tahansa suomesta ei löydy yhtään puoluetta joka lähtisi Soinin, Halla-ahon ja Hakkaraisen kanssa hallitukseen.

    Äänestä

Päivitettyä tietoa kokoomuksesta...rikoksista.

Jyrki Katainen asiakirjaväärennös
Jari Vilen gradukopio
Taru Tujunen varkaus
Jan Vapaavuori mm.rattijuoppo väkivaltarikollinen
Ben Zyskowicz Apollo-korvaukset
Kimmo Sasi liikenteenvaarantminen kuolemantuottamus
Suvi Linden jääviysongelma, kun jakoi rahaa omalle golf-kentälleen
Sirpa Pietikäinen rattijuoppo
Olli-Pekka Heinonen ei rikosta mutta osaamaton ja
taitamaton, Suomen suurin yksittäinen kupru veronmaksajien piikkiin (UMTS)
Ilkka Kanerva tutkinnassa
Maria Tiura tutkinnassa
Petri Saloa (kok.) yritys lahjoa hänet pysäyttänyt poliisi, ylinopeus pysäytyksen syynä
Sampsa Kataja tutkinnassa
Niinistö, Katainen ja Häkämies veroparatiisirahoitettuja
Harri Jaskari laiton uhkaus
Olli Nepponen (KOK), rattijuopumus
Fryckman Peter talousrikoksia
Leppä Juhani talourikoksia
Lumio Vaasan kaupunginjohtaja, talousepäselvyyksiä
Louko Espoo talousepäselvyyksiä
Rauramo Anssi Helsinki "niskoittelu", syytteessä rattijuoppous
Salminen Lahti rattijuoppous

Kokoomuslaisten Nova-lahjukset

Sauli Niinistö kok 10 000
Merikukka Forsius kok 5 000
Ilkka Kanerva kok 10 000
Sampsa Kataja kok 5 000
Jari Koskinen kok 5 000
Marja Tiura kok 20 000
Jyri Häkämies kok 10 000
Pekka Ravi kok 10 000
Henna Virkkunen 5000
Petri Salo 10 000
Juha Hakola 5000

Äänestä

Minusta Uosukaisella ei ole varaa viisastella. Kun muistaa kuinka hän sänkyhommiaan levitteli kirjassaan. Eikö tällainen ole sopimatonta kansanesutajalta?

Äänestä

Kuka siitä välittää? No aivottomat ripuloivat tappiopuolueden hintit, ehkä!

Äänestä
  • Jahas, koprofiilipersu iski jälleen.

    Äänestä

  • vjheuryh9ape kirjoitti:

    Jahas, koprofiilipersu iski jälleen.

    Koprofilia on kepulaisten hommia.

    Äänestä

Soini hyysää vihapoliitikkoja ja muita riitapukareita, palkiten heidät ruhtinaallisesti. Outoa.

Äänestä

perussuomalaiset ovat ihmisiä,muut ovat ufoja.menkää kreikkaan jotka ruikuttaa ja valittaa.ettekö?tiedä keitä olette?mistä tulette?hä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


persu-sikaa? kirjoitti:

Entinen eduskunnan puhemies Riitta Uosukainen on antanut lausunnon, jossa hän arvostelee persuja. Ja aivan oikein arvosteleekin. Mutta tok persut taas voivat pahoittaa mielensä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/sk-ex-puhemies-allistyi-kansanedustajien-touhuista/art-1288416491116.html

" He jättäytyivät oppositioon, josta voi toki helpommin heitellä kuin hallituksesta. Heidän olisi pitänyt mennä hallitukseen, jolloin heille olisi tullut automaattisesti vastuullisen sanomisen paine, toteaa Uosukainen."

Mutta eivät persut tällaista ymmärrä, heidän mielestään pitää voida aina käyttäytyä ilman mitään sivistystä.
Kohta se nähdään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu