ollaan varattu matka syyslomaks (vk 43) Tunisiaa Soussee ja haluisin vaa tiedustella että minkälaine tilanne siellä mahtaa nyt olla? ku tossa alkuvuodesta oli noit mielenosotuksii ja kaikkee nii onkohan siellä jo rauhottunu tilanne?
ja muutenki kaikki on kirjottanu et kaikki siellä kauheen epäkohteliait ym nii niistäki jotai. ja onkoha kellää kokemuksii hotelli Kaiserista?
Tunisian nykynen tilanne, matka varattu vk:lle 43
2
328
Vastaukset
Kaiser on kahden tähden paikka, joten älä odota luksusta ja mikäli säkä käy saat hyvän huoneen. Iso plussa on Kaiserin pub-ravintola, jossa on hyvää ja kohtuu edullista ruokaa. Moni paikallinenkin viihtyy siellä. Kaiserin vieressä on tietysti "laatu ruokapaikkoja" joissa on tietysti toiset hinnat.
Tunisialaiset ovat erittäin ystävällisiä turisti rahalle, joten siinäkään ei ole ongelmaa.
Ainoa hengen lähtö ongelma tällä hetkellä on libyalaiset autot ja niiden kaistapäät kuljettajat. Liput liehuu, hirmunen meteli ja tyypit roikkuu autosta ulkona.
Mikäli se ei häiritse niin lämpimästi tervemenoa aurinkoon : ).- Rauhallista on!
Libyalaiset ovat onneksi alkaneet palailla takaisin Libyaan, sen huomaa ihan selvästi rauhallisemmassa katukuvassa. Muutoin matkailijalle Tunisia on ihan yhtä turvallinen maa kun ennen Tammikuun tapahtumia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513735Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1182767Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko6252412Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei202087KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar852012Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo441731- 221693
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1431655Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?971516- 281476