Ubuntun foorumi tökkii

Mikähän siellä mättää?
7118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Kannattaisko kokeilla, niin ei laita noita idioottivastauksia.

    Äänestä

  • ramonn kirjoitti:

    Kannattaisko kokeilla, niin ei laita noita idioottivastauksia.

    Toimii kuin junan vessa. Välillä ok ja välillä ei.

    Äänestä

Johtuu varmasti siitä, että kun tämä suoli24:n ubuntu-palsta alkaa olla jos jonkimmoista räkänokkavastaajaa täynnä, on pakko mennä jollekin asialliselle foorumille ja silloinhan siellä voi olla ruuhkaa enemmän, kuin mitä alunperin suunniteltiin.

Äänestä

Tänään foorumi siirtyy uudelle palvelimelle ja tulee lisää muistia käyttöön, pitäisi toimia paremmin sen jälkeen.

Äänestä

Taas juntturassa....

Äänestä

Kuin päivityspalvelimet, ubuntu.com jne...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


11+10 kirjoitti:

Mikähän siellä mättää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu