Kykypuolueen vakuudet.

Juncker kysyi ministereiltä ymmärsittekö?
Ilmeisesti muut ymmärsivät paitsi Jutta.
Vakuudet olivat myöskin kokoomuksen vaatimukset (hallituksen vaatimukset)
Nyt on kaksi vaihtoehtoa hallituksen jätää eroanomus.
Tai tehdä lainapaketille kreikkalaiset, ei makseta.
Oletteko varma ettei synny jättiluottotappiot?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Matemaatikkonerot olleet asialla ja tehneet tällaisen idioottimaisen sopimuksen, ´jolle muut maat nyt nauravat.

Niin se vain on, että matematiikka on lahja, jonka vain älyköt ovat saaneet.

Äänestä

Juuri näin. Toivottavasti eduskunta ei hyväksy.

Äänestä

Hirvittävän kaliiksi veromaksajille tuli tämä KOK/SDP vakuuspelleily.
,jolle koko eurooppa nauraa. Hölmöläistarinoita suomesta,heh

Äänestä

Pistooli on valmiina ja puolustusvoimilta olen kysellyt omaa rynnäkkökivääriä, jotta nämä verellä puolustetun isänmaamme myyjät saadaan pois vallasta!

Odotan kuitenkin tuohon torikokouksiin, jotka alkavat 15.10. ennen kuin alan omatoimisiin toimiin. Aseellinen vallankumous taitaa kuitenkin olla ainoa vaihtoehto, tuntien kuinka fasistista porukkaa poliisissa on!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


poistanvarmistimen kirjoitti:

Juncker kysyi ministereiltä ymmärsittekö?
Ilmeisesti muut ymmärsivät paitsi Jutta.
Vakuudet olivat myöskin kokoomuksen vaatimukset (hallituksen vaatimukset)
Nyt on kaksi vaihtoehtoa hallituksen jätää eroanomus.
Tai tehdä lainapaketille kreikkalaiset, ei makseta.
Oletteko varma ettei synny jättiluottotappiot?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu