katainen ei halua että suomes palkat nousee

koska kreikka haluu ostaa panssarivaunuja. suomalaisten rahoilla. miten paljon kaikkien palkat voisivatkaan nousta suomes jos 14 miljarttia käytetäis suomalaisten, vaikkapa palkansaajien hyväksi.Miten tyhminä Suomen hallitus luulee pitävänsä suomen kansalaisia. HALOO .hallitus suomen kansa osaa lukea eikä sitä enää voida huijata..kaikki mitä te eu:ssa päätätte on tasan 20 minuutin päässä tiedossa jo suomessa. Te hölmöläisiä olette jos että tätä tiiä.Työmies rahat nyt vain kreikkaan maksut nousee suomes sekuntti vauhtia. tämä on sitä markkintaloutta. jota sijoittajat pelaa ruunarin pussilla
559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kataisen on turha itkeä tiukkaa taloustilannetta palkankorotusten yhteydessä. Niinkauan kun on varaa tehdä noita järjettömiä EU-tukipaketteja jne....niin on löydyttävä myös suomalaisille työläisille palkkoihin korotukset.

Tämä päivä taas osoitti noiden vakuus saatavien johdosta sen, että meidän poliitikot ovat täysin nenästävedettäviä hömelöitä EU-asioissa.

Tavallinen kadun tallaajakin osaa tuollaisia päätöksiä tehdä mitä Katainen ja Urpilainen muut napinpainajat tekevät.

Äänestä
  • Rahavirta Kreikkaan sijoittaneille ja pankeille on pantava poikki. EU:n veronmaksajat maksavat koko ajan Kreikan lainojen korkoja näille tahoille. Se raha, jonka Kreikalle annamme, kulkee vain maan kirjanpidon kautta miltei kokonaisuudessaan korkoina Kreikkaan sijoituksia tehneille. Miksi meidän pitää maksaa tämä. Nämä lainoittajat ja luokituslaitokset nostavat vain Kreikan korkotasoa, kun maan tilanne jatkuvasti huononee. Se on silkkaa ahneutta. Niin paljon mitataan ulos kuin hölmöt ovat valmiita maksamaan. Mikä on, ettei näiden rahoittajien tarvitse osallistua muuhun kuin riistoon.
    Kreikka on pantava heti konkurssiin, veloista 50% annettava anteeksi tai jotain muuta on tehtävä. Tämä jatkuva rahavirta näille koronkiskureille on saatava poikki. Tämä tulee veronmaksajille tosi kalliiksi. Muutama pankki sinne tai tänne - mitä niistä - nyt kärsii moni kansa. Tosin tämä ei koske kaikkia EU-jäsenmaita.

    Äänestä

katainen voi haluta mitä haluaa. se on nyt niin että olkoon vuorossa työmiehet.
POLITIKOT NÄYTTÄÄ ESIM:
ITSE NOSTAVAT VAIVATTA KERRALLA 500 ekk
siiheen ei kyllä duunari ikään pääse , mutta nyt yritetään.

politikot on syntisen ahneita JA KAIKKI VIRASSA OLEVAT AHNEET
joilla vuositulo on yli 60,000v .(.360000mk)
kylläsillä pitää pärjätä

Äänestä

Niin,

Vastuullisten porvareitten työn tuloksena lukutaito saavutettiin suurimmalle osalle kansaa jo 1800-luvun lopulla.

Mutta peruskoulun myötä on luetun ymmärtämisessä tapahtunut selvää laskua.

Jos lehmät osaisi lentää, niin moni asia olisi toisin; samoin moni asia on toisin, jos on niin tyhmä, ettei ymmärrä eroa 1,4 miljardin ja 14 miljardin välillä.

Mutta ehkä se on joillekin bloleilletärkeämpää räyhätä muiden mukana, kuin ottaa asioista selvää

Äänestä

KATAINEN jos sulla on politista valtaa ,niin käytä sitä HETI.
sinä edustat rikkait mutta se tie on kuljettu loppuun.
on ollut hyviä aikoja otte saaneet vapasti nostaa palkojanne ,eläkeitä, irtisanomisrahoja ym.etuja.
NYT ON PAKKO USKALTAA RADIKAALISTI KAIKKIEN SUOMEN RIKKAIDEN
LEIKATTAVA PALKOJA. ELÄKEITÄ JA MUUT EDUT.
kyllä teidänkin tulee pärjätä vähemmäläkin.
suomessa yli miljoona pitää tulla toimeennen minimirahalla.

eikä tämä suomentalous KESTÄ julkishallinon suuria palkoja .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruunarin pussilla kirjoitti:

koska kreikka haluu ostaa panssarivaunuja. suomalaisten rahoilla. miten paljon kaikkien palkat voisivatkaan nousta suomes jos 14 miljarttia käytetäis suomalaisten, vaikkapa palkansaajien hyväksi.Miten tyhminä Suomen hallitus luulee pitävänsä suomen kansalaisia. HALOO .hallitus suomen kansa osaa lukea eikä sitä enää voida huijata..kaikki mitä te eu:ssa päätätte on tasan 20 minuutin päässä tiedossa jo suomessa. Te hölmöläisiä olette jos että tätä tiiä.Työmies rahat nyt vain kreikkaan maksut nousee suomes sekuntti vauhtia. tämä on sitä markkintaloutta. jota sijoittajat pelaa ruunarin pussilla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu