antibioottikuurin jälkeen tullut finnejä

Hei,

söin noin pari kuukautta antibiootteja erääseen vaivaan, joka ei liity finneihin mitenkään.
Kun tämä kuuri loppui niin minulla alkoi melkein heti puskemaan naamaan finnejä. On minulle aikaisemminkin vähän tullut näppyjä mut nyt niitä tulee paljon paljon enemmän.

Onko se niin että antibioottikuuri pistää elimistön sekaisin ja tämä voisi johtua siitä? Ei kai tämä ole pysyvä vaihe vaan ihoni palautuu joskus takaisin siihen tilaan missä se oli ennen kuuria?
0165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


tt kirjoitti:

Hei,

söin noin pari kuukautta antibiootteja erääseen vaivaan, joka ei liity finneihin mitenkään.
Kun tämä kuuri loppui niin minulla alkoi melkein heti puskemaan naamaan finnejä. On minulle aikaisemminkin vähän tullut näppyjä mut nyt niitä tulee paljon paljon enemmän.

Onko se niin että antibioottikuuri pistää elimistön sekaisin ja tämä voisi johtua siitä? Ei kai tämä ole pysyvä vaihe vaan ihoni palautuu joskus takaisin siihen tilaan missä se oli ennen kuuria?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu