pitäisi saada,eikä tätä vanhempaa mallia.Joten Jyrki ja Jutta nyt väsäämään uutta apupakettia Kreikalle,että he voivat ostaa uusia tankkeja USA:sta - ei Kreikalle mitkään halvat rys-sän pas-kat kelpaa.
Kommari Arhinmäki lähtee innolla mukaan tukemaan Kreikan tankki ostoja.
Kommari Arhinmäki lähtee innolla mukaan tukemaan Kreikan tankki ostoja.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Nimenomaan - kyllä sivari puna-Paavo Arhinmäki on halukas varustamaan Kreikan armeijaa - uudella lainalla.
Vain pieni osa ihmisistä oikeasti pitää ns. kulttuurimarxismia pahempa uhkana kuin politoistunutta Islamia. Mutta lähes jokainen nettinasse tuntuu tekevän niin. Tämä on ihmeellistä.
Täh? Varustaako Islamistitkin Kreikkaa?
CIA/NSA se vaan kokoajan tuntuu lisäävän valtaansa.
Soinikin haistattaa paskat sotaveteraaneille ja haluaa lisärahaa ammattisotilaiden metsähomoilulle sekä uusia hienoja miljardileluja amiraaleille ja muille nappisankareille.
Pebameininki? Taidat olla sivarihomo.
Pebameininki? Taidat olla sivarihomo.
Kauheeta , että vasemmisto rahoittaa tankeja!
Vihreätkin haluaa Suomessa pienituloisten ja eläkeläisen maksavan Kreikan panssarivaunut ja sukellusveneet. Ne on kuulemma tarpeellisemmat kuin se, että Suomen eläkeläinen saisi ihmisarvoisen hoidon vanhainkodeissa.
Vihreät: säästetään vanhusten lääkkeissä ja hoidoissa - panssarit Kreikkaan. Lisäksi Kreikan poliitikkojen ökyhuvilat pitää maksaa heti. Reumasairaalan kaksi miljoonaa on säästettävä sillä Kreikka tarvitsee Suomelta 40 000 miljoonaa (neljäkymmentä tuhatta miljoonaa = 40 miljardia)
Yksi vihreiden ja demareiden lempiajatus on nahkahihnoilla sitoa mummot sänkyihin etteivät turhaan halua käydä vessassa. Kerran päivässä vihreiden milestä riittää. Tarpeet voi tehdä sänkyyn, joiden lakanoita ei vaihdeta. Suihkuun tosin pääsee kerran viikossa. Kyllä Suomi on hyvinvointivarltio /sarkasmimodeoff
Soini ei olisi halunnut edes niitä vähäisiä korkotuloja, jotka ovat nyt Suomeen tulossa omaishoidon rahoittamiseen Kreikasta.
http://www.youtube.com/watch?v=RYdAgAuRRc0