Olin erään kaverin kanssa viihteellä viime vkl. Juteltiin kaikenlaisia asiota normaaliin tyyliin, kunnes kerroin etten ymmärrä pettemistä ja siitä leuhkimista kavereille.
Kaveri meni vähän hiljaiseksi ja tuntui että hänestä hävisi kokonaan rentous ja ihan kuin hän olisi silmänräpäyksessä muuttunut toiseksi ihmiseksi. Toisteli välilä perässäni lauseita joita olin hänelle sanonut.
Pian tämän jälkeen hän alkoi kertomaan, että viimeksi kun hän oli liikenteessä työkaverinsa X:n kanssa, niin silloin x oli iskenyt naisen ja raahannut kämpille ja blaa, blaa. Loppuun tokaisi ettei itse voi ymmärtää tuollaista toimintaa, että varattu mies lähtee vieraisiin.
Tunnen X:n ja sattumalta törmäsin häneen. Tuli sitten juttua illanvietosta ja selvisi että kaverini oli itse tehnyt kaikki jutut mitä väitti X:n tehneen.
Todella omituista toimintaa ja tuli melkoisen spooky olo.
Onkos joku muu törmännyt vastaavaan?
Narskun tyylistä käytöstä?
10
295
Vastaukset 10
- varpaat-
Aikas outoa, kannataa vähän seurata tilannetta. ongelmia sillä ainakin on jos ei muuta! Varoivainen kannattaa silti olla ainakin vähäsen
- varpaat-
ongelmia tai ei
- niin,
nyt tiedät, että jompikumpi tai kumpikin valehtelivat sulle. Tai puhuivat totta, jos kumpikin raahasi naisen kämpilleen. Tai vaikka samalle kämpälle, saman naisen. Ken ties.
- tommi sonni
No eikös ole jokaisen oma asia miten elää- jos pettäminen on sen laji, urheilkoon rauhassa, mitä se kenellekään kuuluu.
- Diootit ajatelkaa
Narsisti ajattelee juuri noin. Sinulla on oikeus pettää ja tehdä mitä haluat. Minun asiani. Jos sinua petetään, ei ajattelisi samoin.
- kumpionnarsu
Onko tuttua toimintaa teille, jotka baareissa pyöritte?
- pahanpuhumistatoisesta
Ei kumpikaan.
- Kaikonmänt
Trolli koko juttu
- thujaoccidentalis
Oli lokakuuta vuonna 2011, kun minut jätettiin, oliko mahdollisesti narskun tyylistä.
Rakastin häntä todella, tapasimme ravintolassa. Se, mitä hän minulle teki oli kamalinta mitä voi ajatella rakkaan ihmisen tekemänä. Ei se rakkaus nappia painamalla sammu, ei todellakaan. Yritin mennä eteenpäin ja elää omaa elämääni, mutta se oli todella vaikeaa, koska rakastan häntä jollain tasolla. Myös vihasin ja halveksin. Ja sitä vaimoakin kyllä, ei niille tunteilleen mitään voi. Kyllä voin sanoa, että lähellä itsetuhoa kävin pahimpaan aikaan vuodesta, kun oli synkkää ja pimeää joka puolella. Tartuin pulloonkin ja pienessä hiprakassa soittelin ja pyysin luokseni, mutta sanoi minun olevan niin kännissä, etten tajua edes puhetta. Anelin ja kerjäsin häntä luokseni kaikilla tekosyillä mitä ikinä keksin, mutta hän valitsi vaimonsa ja en sitä kestänyt. Olen aika varma, että kyseessä oli narsku.- Kusetettu_urpo
Mä avaudun kanssa. Olin sellasessa tulevaisuudessa kaikki menee hyvin suhteessa jossa avustin kyseistä henkilöä monin tavoin. Tavallaan olen hänen täällä olonsa elinehto vaikka ei sitä myönnäkään. Odotin tietenkin tyhmänä ja sinisilmäisenä edes jonkinlaista lojaalisuutta, mutta kun vähän netissä surffailin niin huomasin erään naisen hänen kotimaastaan olevan kihloissa hänen kanssaan. En varsinaisesti koe olevani mustasukkainen, mistä olisinkaan vaan ihan saatanan vihainen vedätetyksi tulemisesta. Ja tätä on jatkunut jo pitkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831530
- 841322
- 1041058
- 48879
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40773Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..9731Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83646Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.105617Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30601Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45567