Steven Frostdahl kertoo, miten k'ävi

Vasabladet, keskustelu Gustafssonin oikaisu-uutiseen:

"Ministrar har talat i nattmössan förr men det viktigaste är att de förstår att gå hem och läsa på sin hemläxa och återkomma när de blivit informerade om tingens ordning.
Det är viktigt att ett gott och framgångsrikt samarbete med den nye undervisningsministern kan utvecklas i den anda som hans pressmeddelande utrycker.
Nu har i alla fall Gustafsson klarlagt sin och även SDP:s åsikt när det gäller principerna för antagningarna till högskolorna.
Det tycker i alla fall inte jag är en dålig sak.
steven frostdahl 5.10.2011 kl 10:47"
10135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Niin, hyvin nukuttu yö, joko teet miten RKP tahtoo tai et tee enää ministerin töitä, asian lyhyt oppimäärä.

Äänestä

Jag tycker att Gustafsson verkar att vara en redig karl.Fennot "missuppfattar" så gärna.

Äänestä
  • Mitä?

    Äänestä

Steven Frostdahl, Sossujen hurriosaston kapteeni:

"Ministerit ovat puhuneet pehmoisia ennenkin, mutta tärkeintä on, että he ovat ymmärtäneet mennä kotiin lukemaan läksynsä ja palanneet takaisin sitten kun ovat selvittäneet itselleen, miten asiat ovat.
On tärkeää, että hyvä ja menestyksellinen yhteistyö voi kehittyä siinä hengessä, joka huokuu Gustafssonin lehdistötiedotteesta.
Nyt on Gustafsson joka tapauksessa selventänyt itsensä ja myös SDP:n mielipide on selvillä, mitä tulee korkeakoulujen opiskelijaoton periaatteisiin.
Ainakaan minusta se ei ole huono asia."

Äänestä
  • Kyllä suomalaisia poliitikkoja viedään kuin litran mittaa svekosurujen toimesta!

    Hävettää ja suututtaa samaan aikaan heidän puolestaan...

    Äänestä

Luojan kiitos, sillä äärifennojen narussa olisi ehkä tuskaisempaa.
Olikohan tuo yhtä hoopo väite kuin edellinen. Onneksi ei sentään ruvennut huokumaan ihmisoikeusrikkomuksista, maanpetoksesta tms.
Eivät poliitikot tietenkään ole noin vain vietävissä. Äärifennojen kieroonkasvaneen ajattelutavan mukan on vaan niin, että joka ei ole täysin puolella, on täysin vastaan - ja todennäköisesti svekojen harjoittaman lahjonna, uhkailun, kristyksen tms. vuoksi.
No, eihän se nyt tietenkään niin ole. Suomalaiset voivat olla myös itsestään ihan toista mieltä kuin erilaiset kiihkoilijat. Purkaa nyt sitä hetkinen.
Tosiaan, Luojan kiitos.

Äänestä
  • Äärifennoja ei ole edes olemassakaan, ainakaan monta kappaletta . Äärisvekoja kyllä on valtavat määrät ja vielä molemminkielisinä.
    Äärisvekoilla on jopa oma puolue, TV-kanava ja muu media käytettävissään. Puhumattakaan muista järjestöistä ja säätiöistä rahoineen.

    Ei voi kuin hämmästeällä, kuinka sokea, puolueellinen ja vinoutunut on nettisvekon maailmankuva!

    Äänestä

Jännä, kun nuo nettisvenssonit mökeltää snapsinousuissaan, ( huom. keskellä viikkoa) siitä ihan kun saisi selvän. Osaankohan sittenkin sanan, pari ruotsalaista kieltä?

Äänestä
  • Någon gång kunde det vara trevligt att få känna att man har människovärde trotts sitt svenska modersmål.

    Äänestä

Koulutuspaikkojen ohituskaista svekkuleille kuumentaa tunteita ja luo hyviä suhteita jos mikä.

RKP:n hihhulit haluavat väen väkisin lisää kiintiökoulutusta rantarosvoille yliopistoihin, ammattikorkeaan, nakkikioskeille, baareihin, kaduille..

Suomi vastaa huutoon, maailma kouluttaa kuten sanotaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin kävi kirjoitti:

Vasabladet, keskustelu Gustafssonin oikaisu-uutiseen:

"Ministrar har talat i nattmössan förr men det viktigaste är att de förstår att gå hem och läsa på sin hemläxa och återkomma när de blivit informerade om tingens ordning.
Det är viktigt att ett gott och framgångsrikt samarbete med den nye undervisningsministern kan utvecklas i den anda som hans pressmeddelande utrycker.
Nu har i alla fall Gustafsson klarlagt sin och även SDP:s åsikt när det gäller principerna för antagningarna till högskolorna.
Det tycker i alla fall inte jag är en dålig sak.
steven frostdahl 5.10.2011 kl 10:47"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu