Miten lähellä laavuja,löytyykö kotia jossa olla yötä näin syksyllä?kuinka kodilla tai laavuilla polttopuita?
RUUNAAN RETKEILYKESKUS
6
349
Vastaukset
- Mehtä_mies
Kartta:
http://www.luontoon.fi/retkikohteet/retkeilyalueet/ruunaa/kartatjakulkuyhteydet/Sivut/Default.aspx
Laavuja löytyy ja polttopuita on. - Retkeiliä
jeps...tuota sivuu tutkittu mut ihan kokemuksesta mielipiteitä ja kertomuksia ajattelin..
- ei voi olla totta?
No voi kiesus sentään! jos et ite jaksa ,niin limusiini kyyti kyllä löytyy laavulle; ja jopa hotellimajoitus voidaan tarvittaessa järjestää kaupunkiin "sieltä erämaasta".
KELPAAKO? - retkeilijä_
Upeat maisemat, hyvin hoidetut laavut: suosittelen! Kodassa en ole yöpynyt, mutta laavuilla olen useaan kertaan. Varaa riittävän lämmin makuupussi ja eiku retkeilemään :)
- laavuja löytyy
retkeilykeskuksen puoleisella rannalla ei kovin lähellä ole laavua, paitsi vastarannalla ainakin neitikosken alla.Kodan tyyppinen löytyy heti siitä parkkipaikalta(ei sovellu yöpymiseen).Lähin laavu löytyisi haapavitjalta johon patikoiden merkittyä reittiä muutama kilometri jossa silta jos haluaa joen yli.Suosittelisin yöpymistä varten siika/murrookoski aluetta senkin takia että siellä on joen molemmin puolin laavut(yhteensä kolme),nuotio paikkoja lisäksi jos ei pelkää taivasalla nukkua,mutta nämä kosket ei lähellä retkeilykeskusta.Niin ja laavuilla aina ollut polttopuita hyvin.
- varmaan on
onkohan tääki mamujen syy?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643315Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433127- 432508
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1132435- 311933
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271830- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851435- 391300
- 821169