RUUNAAN RETKEILYKESKUS

Retkeiliä

Miten lähellä laavuja,löytyykö kotia jossa olla yötä näin syksyllä?kuinka kodilla tai laavuilla polttopuita?

6

349

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mehtä_mies
    • Retkeiliä

      jeps...tuota sivuu tutkittu mut ihan kokemuksesta mielipiteitä ja kertomuksia ajattelin..

      • ei voi olla totta?

        No voi kiesus sentään! jos et ite jaksa ,niin limusiini kyyti kyllä löytyy laavulle; ja jopa hotellimajoitus voidaan tarvittaessa järjestää kaupunkiin "sieltä erämaasta".
        KELPAAKO?


      • retkeilijä_

        Upeat maisemat, hyvin hoidetut laavut: suosittelen! Kodassa en ole yöpynyt, mutta laavuilla olen useaan kertaan. Varaa riittävän lämmin makuupussi ja eiku retkeilemään :)


    • laavuja löytyy

      retkeilykeskuksen puoleisella rannalla ei kovin lähellä ole laavua, paitsi vastarannalla ainakin neitikosken alla.Kodan tyyppinen löytyy heti siitä parkkipaikalta(ei sovellu yöpymiseen).Lähin laavu löytyisi haapavitjalta johon patikoiden merkittyä reittiä muutama kilometri jossa silta jos haluaa joen yli.Suosittelisin yöpymistä varten siika/murrookoski aluetta senkin takia että siellä on joen molemmin puolin laavut(yhteensä kolme),nuotio paikkoja lisäksi jos ei pelkää taivasalla nukkua,mutta nämä kosket ei lähellä retkeilykeskusta.Niin ja laavuilla aina ollut polttopuita hyvin.

      • varmaan on

        onkohan tääki mamujen syy?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3315
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3127
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2508
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      113
      2435
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1933
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1830
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1435
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1169
    Aihe