Venäläiset ostavat Suomesta maita ja mantuja, mutta suomalaiset eivät voi ostaa Venäjältä yhtään neliötä.
Asko Kervinen
Asko Kervinen
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Entä sitten?
Mut pintsuu voi ostaa, ja kannattaakin, hyvä sijotus, mälli sisää, ootelee sitte tuloksii, kai se persullakin muna seisoo, tai en tiedä, kelpaako niille sit nainen.?
Petsamo ja Karjala takaisin, persulla oikeeta meininkii, pistetää Venäjä polvillee.
Ja paskat. Suomalaiset eivät tarvitse venäläisiltä yhtään aaria. Myöskään venäläisille ei pidä myydä palaakaan Suomesta. Myynti seis heti. Eerolan no syytä keskittyä siihen miksi hänet eduskuntaan äänestettiin ja lopettaa paskapuheet.
Kuhan persut vielä vähä pulskistuu, nii alkaa rähinät itä-rintamalla, eikhää noi eerolan jutut siihen viittaa, korkojen kanssa, sitte....
Ei riitä että vaa pipelinkää siellä hillutaa, Tsuhnat. ???
Mut kolmioita on saanut ostaa Venäjältä, hyviä viljelys alustoja, kun vaa on euroja jolla pitää tyytyväisenä. Siittimestä kyllä apuu, nii toimivasta, mut sellanen roikkuu joka miehen jalkojen välissä, Mut eihän pintsu mikskää mee, vaikka välillä joku naapuri sutasee, persuil ei taida muna seisoo, järki vaa.?
Aloitus on asiaa. Suomalaiset politiikot ovat täysiä nahjuksia. JuoppoJelsin
olisi palauttanut Karjalan,mutta ei kelvannut vesipäille. Mutta puut sieltä kelpasi isolla rahalla. Sekä työvoima. Silloin se oli kielteistä,nyt niitä haalitaan joka raksalle. Kaikki rahtihommat annettiin naapurille. Eivät siihenkään saaneet tolkkua, vaikka muumimamma ja Putini asiasta pakisivat. Hupaisaa että noinkin korkea taho ei saa paria rajaasemaa toimimaan.
Keskustajuntit näkyvät kaikki muiden puolueiden ajatukset hukkaavan kututouhuun ja veteliin pileihin. Tuskinpa äänimäärä nousee enää edes 10 %
Kakkosaukon miehii persut, silt reiältä ei lisäännytä, lykätää vaa paskaa.
Siksi on maahan muuttajien lukumäärää rajusti lisättävä, Somali miehii, ne iso kyrpästä porukkaa, niistä suhna naiset tykkää.
Lisäksi työtä vieroksuvaa porukkaa, eivät änkee harmiksi työpaikoille, kortistossa hankkii paremmin, kun hanttihommissa.
Eerolalla takana loistava menneisyys, tulevaisuus luultavasti työttömyys kortistossa, tai sit vielä pahempaa, maahanmuuttajien kullinohjailijana.
Hakkarainenhan PERSUJEN älykkö on, sillä jannulla järki päätä pakottaa, myönteistä julkisuutta monee otteesee. Sahuri virma sahaa EU silmää, saannu tukii niin vietävästi, vaikka muuten kai tappiollista yrittämistä.
Taitaa pipelinkin kanssa yritellä. ???
hei jannut, ettekä te saa pesää vai mikä teitä jurppii. mä luulen et te jennut ku vaahtootte koko ajan vaa eri värisist reijistä ja parruista, te taidatte olla ite karskin karjun melaa vailla, vai mikä mättää ju aina vaan ollaan peräreijällä juttuamassa. mulla ei ainakaan homot pyöri kaalissa, mun päässä on enempi tota visioo timangeista lyyleistä. kannattas kai olla reilusti homo jos on, eikä olla ku joku piilohomonatsi, joka kyttää ja vainoo ilosia poikia ihan vaa kateuksissaan. siis kertaus, oisko mitä jos kelaisitte vähän naisii välillä?
Ei ois uskonut eerolalla todellisuuden tajun olevan niin hukassa, kun se nyt kuitenkin on, Venäläisille sellasii juttuja, hakkaamassa Finskien päätä seinää.
Eihän sellasta kaverii voi tulevaisuudessakaa ottaa tosissaa, eivät oo viittineet metakkaa nostaa, tiedotusvälineet. Ei karhuu kannata härnätä, minkää poliittisien irtopisteiden vuoksi, mut persut on persuja.
Eikö kuulu vielä puheenjohtajistoo, vaikka eihän siellä kun Soini, yksin.???
Hesan Somali yhteisö otti sitte persu Hakkaraisen hoteisiinsa, eihän kaverii jätetä. Ei tarvi enää pitkää matkaa joka päivä ajaa körötellä, saa iltasella touhuta miellyttäviä asioita kavereiden kanssa.
Tulevaisuuden miehiä Hakkarainen, persujen kantavia voimia, isiemme asialla, oiskohan takki kääntynyt. ?