Mitä tämä oikein on!?

Pelottaa todella!!

Ollaan mieheni kanssa seurusteltu 3v. eikä KOSKAAN ole ollut samanlaista kuin mitä nykyisin. Koskaan kumpikaan ei ole pettänyt tai antanut aihetta minkäänlaiselle mustasukkaisuudelle. Nyt hän on tässä vuoden sisällä muuttunut todella paljon ja aggressiiviseksi mustasukkaisuuden takia! Hän esimerkiksi pilaa kaikki ystävieni kanssa viettämät tyttöjenillat soittelemalla epäilyksiään pettämisestä ja luulee, että kanssamme on muita miehiä!? Minä olen vakuuttanut ja samoin ystäväni ettei ole mitään muita miehiä. Samoin hän KEKSII, että on kuullut juttua, että olen tanssinut ja pussaillut yökerhossa jonkun toisen miehen kanssa vaikka näin ei ole KOSKAAN tapahtunut! En tiedä onko joku hänelle oikeasti valehdellut moista, mutta paikkaansa se ei ainakaan pidä.

Kännissä varsinkin hän muuttuu todella ilkeäksi ja pelottavaksi. Hän esimerkiksi repi minua tukasta, töni ja haukkui h*oraksi kotona, kun olin hänen nähden puhunut entisen luokkakaverini kanssa (joka on mies) baarissa.

Minä olen miettinyt vakavasti eroa, koska en halua pelätä ja haluan elää normaalia elämää. Ja olen tässä nyt erolla uhannut ja hän on itkenyt ja pyydellyt anteeksi, että on satuttanut ja loukannut ja katuu tekojaan todella pahasti. Nyt olen alkanut uskomaan, että hän on muuttunut parempaan suuntaan, koska ei ole enää ollut aggressiivinen ja oikein kehottaa minua menemään ystävieni kanssa, ostelee lahjoja ja on ihan erilainen kuin pari kuukautta sitten. Pitäisikö uskoa, että hän on muuttunut entiselleen vai onko tämä taas joku ohi menevä vaihe ja pian hän taas raivoaa minulle?

Mitä ihmettä tällainen jojoilukäytös on!? Hän ei siis yli kahteen vuoteen ole ollut OLLENKAAN aggressiivinen ja yhtäkkiä hän sitten muuttui ihan eri ihmiseksi ja nyt hän on taas palaamassa tuohon entiseen ihanaan itseensä... Onko teillä samoja kokemuksia? Pelottaa, että tämä on jotain luonnehäiriötä... :(

4

510

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aloittaja korjaa!

      Lukaisin äsken tekstini ja pahoittelen epäselvyyttä. Hän ei siis NYT ole enää aggressiivinen, mutta OLI pari kuukautta sitten. Eli nyt hän on palautumassa taas sellaiseksi jollainen hän on aina ollutkin eli ihana, huomaavainen ja rakastava. Eli ihmettelen tuota lähiaikoina olevaa aggressiivista ja pelottavaa jaksoa. Sille vihajaksolle ei ole ollut minkäänlaista aihetta ja se pelottaa, että se toistuu taas joskus.

    • Mies..

      Kandee vielä puhua tuosta asiasta miehelle ja kertoa, että pelkäät sen toistuvan. Ei ole normaalia ja sallittua, että käydään käsiksi, mutta jos se nyt jää tohon ekaan kertaan, niin ”ok”. Tee kuitenkin selväksi miehellesi, että se ei ollut sinulle ihan sama ja että jäit miettimään sitä tosissasi. Kerro, että jos se toistuu vielä yhdenkin kerran, niin se kerta on tasan viimeinen.

      • Mies..

        Mies voi oppia noista virheistään, mutta on niitäkin miehiä, jotka eivät opi koskaan ja toistavat virheitään. Väkivaltaa ei saa katsoa läpi sormien.


    • 3971

      Olisiko miehesi pettänyt sinua? Ja on päässyt tunnontuskissaan hieman yli? Se on pelottavan totta, että toisesta pelkää sitä, mitä on itse tehnyt...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe