En ihan yksin laittaisin Lipposen syyksi. Nykyjohto ei ole uskottava eikä myöskään edusta perinteisiä äänestäjiä. Miten Jungeriin tai Guzenina-Richardsoniin voi liittää työväen aate?
Myöskin Halosen presidentti-vuodet ovat laskeneet SDP kannatusta. Viimeinkin on nähty tuloksettomuus ja kyvyttömyys kansan arkisten asioiden ymmärtämisessä. Kauan se kansalta kestikin.
Myöskin Halosen presidentti-vuodet ovat laskeneet SDP kannatusta. Viimeinkin on nähty tuloksettomuus ja kyvyttömyys kansan arkisten asioiden ymmärtämisessä. Kauan se kansalta kestikin.
Vastaukset 7
Vanhimmat
hajoamassa, porukat kyllästyneet jatkuvaan polikointiin joka vain vahingoittaa liikettä..
Jungner myös osasyy
Ihan väärässä puolueessa
Todellisuudessa molemmat laskee, keput ja sossut !
voin vain todeta seuraavaa: Teki kokoomus mitä vaan, sen suosio on vakaa. Se johtunee siitä, että he ovat rehellisesti talousliberalistinen puolue. Meidän demarijohdohdolla mielestäni Lipposen ajoista lähtien on ollut kateissa se kuuluisa punainen viiva.
Olisko huhu levinnyt että Mari eoaaa?
siis kannatus todellisuudessa laskee!
Urpilainenhan se on joka eroaa............
Keskusta ja demarit tekee dandem hyppyä tuntemattomaan. . . . . Tarkistus kunnallis vaalien jälkeen. . . . .