""Höblä
Kirjoittanut: Vieras 21.03.2011 - 11:53
Erään entisen poliitikon näkemys Suomesta.
"Claes Andersson Yesterday 09:22 PM som svar till eckerö
"Nej, för vi känner mer samhörighet med Sverige, vårt moderland!"
Hela Finlands moderland, för den delen!"
Kirjoittanut: Vieras 21.03.2011 - 11:53
Erään entisen poliitikon näkemys Suomesta.
"Claes Andersson Yesterday 09:22 PM som svar till eckerö
"Nej, för vi känner mer samhörighet med Sverige, vårt moderland!"
Hela Finlands moderland, för den delen!"
Vastaukset 6
Vanhimmat
"""Mahtavaa upeeta
Kirjoittanut: Vieras 20.03.2011 - 15:39
Olen kuullut että Ruotsitus aloitetaan jo SIITTIÖ vaiheessa johon kaikki RKP-läiset Sasia myöten ovat ilmoittautuneet.....ei olis uskonut. Ehdokkaina ovat kaikkein parhaiten Ruotsia osaavat.""""
"""""Olisi hauska tietää, kuinka paljon virkamiesruotsi työllistää suruja valtion ja kunnan virkoihin"
Tätä on "maallikon" mahdotonta saada tietää, "kaksikielisessä" kunnassa duunit ovat r-kielisillä käännöstöitä myöten. Kaikki kokoukset (ja niitä on monta) pidetään aina ja jatkuvasti r-kielellä. Yleensä ei ole tulkkia paikalla, joten SITTEN kun paperit ovat valmiina, ne käännetään suomeksi, jolloin usein esim. valittamis tai puuttumisaika johonkin on mennyt umpeen.
Maahanmuutto maksaa suomelle, mutta pienet r-kieliset kunnat saavat kotouttamisrahaa (vai millä nimellä) neljä vuotta/porukka.
Tätä kai kutsutaan pienen kylän tekohengitykseksi.
Seuraavaksi pystytetään koneisto Karjaalle mamujen käsityökoulutukseen ja sitten starttirahat päälle. Tällä työllistetään valtava joukko paikallisia.
Jos mamuille antaisi vaikka osan summasta puhtaana käteen, voisivat lähteä kotia ja perustaa firman, tai muuten vain saisivat elämänsä järjestykseen. Nyt heistä tehdään tulevia työttömiä. Sitä ennen on tietenkin se ilmaisen työn jakso eli työharjoittelu.
GRAZY """"
Onko tämä joku pikkulasten palsta?
Persut tuhoavat kaikki keskustelupalstat, joihin lähettävät rasistista propagandaansa.
Totuus aina kirpaisee. Varsinkin nettisvekoa. Mutta hyväksi se kuitenkin lopulta on.
Pitihän sen arvata, että Anderssonkin on kiihkosveko. Vain selllainen voi pitää Ruotsia "emomaanaan".
Ja Claes ei olut edes RKP:n, vaan Vasemmistoliiton kansanedustaja ja JOPA puheenjohtaja!