Mikä onkaan paras tapa mennä HCMC-lentokentältä MuiNe-beachille? Jostain luin, että bussilla pääsee 5 tunnissa, mutta mistä löytäisin bussiaikataulun??Kone laskeutuu HCMC:hen klo10.15 ja sitten vaan MuiNehen mahdollisimman nopeasti. Onko tietoa??KIITTI!
HCMC - MuiNe
4
416
Vastaukset
- andre.k
Bussiaikataulut Mui Neen : liveinmuine.com/services/bus-schedules/
Jos tarvitset autoa, kuljettajan kanssa : liveinmuine.com/vehicles-for-rent/transfers/- Sirinkiti
Kiitos tiedoista; ko firma taitaa olla venäläinen,ovatkohan kuskit vietnamilaisia vai venäläisiä??Liikenne on siellä päin aikas kaoottista, uskaltaiskohan varata henkilöauton kuskeineen hakemaan kentältä MuiNehen? Bussiaikataulut eivät oikein sovi, kun lentomme saapuu Hanoista aamu10.
- matti
hcm kannattaa mennä bussilla mui neehen.Liput saan travel toimistosta lipun hinta oli 110 tdonnia eli noin 4 € (kysy hotellista lähin travel offische).. Suosittelen bussilla menemistä koska se on edullinen, bussit ovat ilmastoituja ja hyviä ja samalla näkee liikennekultturia ja miten paikalliset asustava ja kaupusteleevat katujen varsilla. Bussissa sanot minkä hotellin kohdalla jäät pois niin ne pysähdyttää siinä. Bussi pysähtyy matkalla 1 kerran ja bussilipu hitaan kuuluu vesipullo.
tv matti
- Nam
Ota yhteyttä hotelliin, johon majoitutte Mui Nessa. Meille järjestyi kyyti sitä kautta, "kallistahan" se on; 125dollaria suunta mutta viidelle hengelle jaettuna ei mitään. Saapi itse päättää pysähdykset ym.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4018731Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1683101- 171534
- 741066
- 761048
- 271005
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta63968- 55943
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss73904- 65890