Iso Paavosta ei presidenttiä

Ei kai kukaan kuvittelekaan äänestävänsä kieroa ja kaunaista savolaista, Moosekseksi itseänsä tituleeraavaa presidentiksi. Hänelle koittanee nyt ne kuuluisat nahkurin orret tuolla erämaassa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Samaa mieltä. Sai Suomen polvilleen. Siinä on sarkaa yhdelle miehelle aivan riittävästi. Tähän suoritukseen eipi ihan kaikki poliitikot pysty.

Äänestä

Mooses Lipposella on kovat tulevaisuuden tavoitteet:
-ensin suomentasavallanpresidentti
-sitten EU:n presidentti
.-sitten calaksin ylijumala
kun muistellaan kun demarien eliitti lähti hakemaan lipposelle suurta eu virkaa,
loppu tuloshan oli täysi nolla.
Sopiiko tällainen mies suomen tasavallan presidentiksi.
Kukaan EU:ssa ei pitänyt lipposesta

Äänestä

EI I K I N Ä enen maaki repeää ku Lipposesta presidentti tulee , kukaan täysijärkinen EI äänestä Lipposta.

Äänestä

Se on niin nenästävedettävä federalistien syöttiläs, että rahaeliitti juoksuttaa sitä milloin mihinkin. Onneks Hitler ja stalin ovat jo muuttuneet maaksi jälleen.
Kiiltokuvapojuksi ja aamupuuroa keittäväksi söpönalleksi hän nyt heittäytyy.
Eipä tuossa juoksupoikaparassa ole miestä tunnustamaan edes kristityssä maassa Jeesusta Herrakseen ja jumalakseen, VAI ONKO?
Evankeelisluterilaiseen uskontunnustukseen se kuuluu.
Katolaisista en tiedä, mutta siinä on Lipposelle ja Soinille haaste.
Siinä väinämöinen ei laula joukahaista suohon, se on legendaa.
Tunnustaako Timo Soini Jeesuksen Kristuksen Herrakseen ja Jumalakseen?
Tunnustaako Paavo Lipponen Jeesuksen Kristuksen Herrakseen ja Jumalakseen?
Lukevatko myös muut presidenttiehdokkaat ääneen kansan kuullen luterilaisen uskontunnustuksen kokonaan?

Äänestä

Kyllä presidenttiehdokkaan on pystyttävä vastaamaan kysymykseen, uskooko hän Jeesuksen Jumalakseen, koska se on suomen evankelisluterilaisen virallisen kansankirkon ydinkysymys.
Valtionkirkon tarpellisuudesta voidaan keskustella avoimesti tuon vastauksen jälkeen.
Kyllä Jumala tietää kaiken, ei hän tuota tietoa presidenttiehdokkailta tarvitse.
Suomen kansan historiassa kansa on rukoillut Jumalaa, jopa Presidentin kehotuksesta. Siksi ehkä olemme kansakuntana vieläkin olemassa.

Äänestä

haluaako suomi vielä eu.ytimmeen ?
lipponen on se paras kauppias . miten ihmeessä on tuommonen ehdokaana joka on myymässä suomen rippeet markinavoimille.
jos jollekin on ISÄNMAA ARVOKAS ASIA

OIKEA PRESITENTTI ON SOINNI.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansan ääni kirjoitti:

Ei kai kukaan kuvittelekaan äänestävänsä kieroa ja kaunaista savolaista, Moosekseksi itseänsä tituleeraavaa presidentiksi. Hänelle koittanee nyt ne kuuluisat nahkurin orret tuolla erämaassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu