Seitsemänkymmentäluvun tyttöbändi BonBonin levy tulee cdon.comin mukaan myyntiin 9.11. Aika usein on kuultu levytys Läpinäkyvää. Muuten taitaa olla aika tuntematon yhtye. Tietääkö kukaan tekivätkö nämä tytöt myöhemmin musiikkia. Tai ovatko muuten tehneet musiikkia myöhemmin.
Seitsemänkymmentäluvun diskoiskelmää saisi julkaista uudelleen enemmänkin. Einiltä esimerkiksi ei tuolta ajalta ole saatavana musiikkia kuin vain jollain kokoelmilla. Toinen mieleen jäänyt on Armi Aavikon oma levy.
BonBon - Läpinäkyvää
2
754
Vastaukset
- oo famii...
tämä on kyllä oikein tervetullut julkaisu. Muistan että tämä BonBon oli Suomen Baccara joka esiintyi mm. Fami-suklaamainoksessa televisiossa. Sen sijaan heidän musiikki jäi hieman tuntemattomaksi mutta ostan kyllä ehdottomasti tämän levyn kun se ilmestyy.
ihan totta että seitkytluvun diskoiskelmää saisi ilmestyä enemmän ja juuri yllämainitut olisivat mainioita ehdotuksia. - Mainosmies
Taisi olla tuohon aikaan suunnilleen kaikki artistit tv-mainoksissa. Ja ihan kasvoina eikä vain ääninä. Koskakohan moista on viimeksi nähty. Laura Voutilaisen uran alkuaikoina Finnlux-mainoksissa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683149
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753037Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682902On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632574Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli432088- 601657
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181629- 351625
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,241610- 591556