Iso penis ei ole tehty naisia varten. Suuri penis ei jäykisty tarpeeksi ja se on yhdynnässä naiselle kivulias ja epämielyttävä.
Sillä ei ole mitään tekemistä nautittavan seksin kanssa. Peppuseksistäkään ei tule yhtään mitään.
Ns. *mahtisonnit* ovat ilmeisesti *lehmiä* varten.
Iso penis on inhottava !
26
11921
Vastaukset
- tr lox
Näin on. Mun kullia on kehuttu. Se on sopivan paksu, sopivan pitkä ja erityisesti kun käytän sitä taitavasti, mirri kehrää;)
- Jarkko
Hyvä Milla, näin todella on peniksen pituuden suhteen, mutta olen kuullut monilta naisilta että pitävät mielummin paksummasta peniksestä koska se luo mukavan täyttymyksen tunteen pimpissä.
Minunkin penistä on kehuttu koska se se on heidän mielestään sopivan pitkä (17,5 cm) ja paksu :)- Miia
Eli näin ;)
- Jarkko
Miia kirjoitti:
Eli näin ;)
Sorry Miia!! Miia tietenkin :)
- -mies-
Katsokaa noita John Holmesin vanhoja pornoelokuvia, missä tuo 30 cm torni ei edes seiso kunnolla.
Äijä yrittää tunkea puolikankeaa letkua naisen sisälle ja sittenkin jää puolet ulos.
Yhdessä filmissä naisella oli niin pienet värkit, että Holmes piteli kaksin käsin letkustaan kiinni ja käytti vain temmin päätä sisällä.
Jossain kohtauksessa nainen sai tehdä tosissaan työtä, että aisa oli edes niin kova, että sitä pystyi sisään ohjaamaan. - bigboy
Jos haluat nähdä tai kokeilla 24/5,5 joka seisoo ja kestää, ota yhteyttä, niin todistan väitteesi vääräksi. En tiedä mistä tuon vetäisit tai sitten sinulle on sattunut huono tuuri, mutta pystyn TODISTAMAAN tuon vääräksi.
- Miia
Onneksi valta osa miehien mitoista on alle 20cm ja saan itsekin nauttia, enkä pelkästään kärsiä.
Jotenkin tuntuu, että ison kalun omaavat miehet ovat keskimäärin typerimpiä todisteluineen. Säälittää ihan. - .............
Onko se niin vaikeaa uskoa että kaikki ei halua sitä isoa ja varsinkaan jos sen käyttjä on niin itseään täynä.tuntuu siltä että ei sinusta ole tyydyttämään ainakaan muita naisten tarpeita tiedätkö mitkä ne edes on.etkä ole koskaan saanut tuntea aitoa rakkautta koska jos on aito tunne niin sillä kalun koolla ei ole merkitystä.
- bigboy
Miia kirjoitti:
Onneksi valta osa miehien mitoista on alle 20cm ja saan itsekin nauttia, enkä pelkästään kärsiä.
Jotenkin tuntuu, että ison kalun omaavat miehet ovat keskimäärin typerimpiä todisteluineen. Säälittää ihan.Kysymys olikin siitä, että iso ei seisoisi eikä olisi kestävä. Oman älykkyyteni tai sen puuttuminen lienee yhtälailla syntymälahjana saatua kuin penikseni kokonikin, joten sen arvionti tai vähättely on samaa sukua kuin tällä foorumilla esiintyvä peniskateuskin. Jos sinulta heruu sääliä minua kohtaan, niin älä turhaan vaivaa päätäsi, sillä en sitä nimittäin tarvitse.
Onneksi on paljon naisia (lähes kaikki, jotka olen tavannut) joiden mielestä rakastelu kanssani on ihanaa, jopa suurenmoista. Se, että pienen peniksenkin omaavissakin on loistavia rakastajia, ei sulje pois sitä tosi asiaa, että näin on myös suurenkin omaavissa. Peniksen koko ei liene se tärkein asia, vaan se miten sitä käytetään. Täällä on vain niin kateellisia ihmisiä, jotka vain vinkuvat sitä yhtä ja samaa paskaa, että vain pienikulliset osaavat rakastella. Tosi asia on, että suurikullisilla on enemmän vientiä ja pienikulliset vikisijät tietävät sen varsin hyvin. Se ajatus, että vaimo tai tyttöystävä on saanut joskus isoa,ei jätä heitä koskaan. Olen monta kertaa kysynyt kanssani sänkyyn tulleilta varatuilta naisilta, miksi he tekevät sen, vaikka ovat onnellisessa parisuhteessa on vastaus aina sama "tahtovat saada joskus isoa" eikä se jää yleensä yhteen kertaan, vaan uusinta pyyntöjä tulee. kuten eräskin lääkärin rouva toesi - ettei voisi kuvitellakaan tilannetta, että eroaisi, mutta täytyhän sitä joskus naisenkin saada herkkua. Miehet voivat kateudessaan kommentoida mitä tahtovat, minä jatkan tähän tyyliin jonka olen valinnut ja niin kauan kuin vientiä riittää eikä tarvitsen puutteessa elää, en näe mitään syytä lopettaa, koska nautin tästä aivan helvetisti. - rrr
bigboy kirjoitti:
Kysymys olikin siitä, että iso ei seisoisi eikä olisi kestävä. Oman älykkyyteni tai sen puuttuminen lienee yhtälailla syntymälahjana saatua kuin penikseni kokonikin, joten sen arvionti tai vähättely on samaa sukua kuin tällä foorumilla esiintyvä peniskateuskin. Jos sinulta heruu sääliä minua kohtaan, niin älä turhaan vaivaa päätäsi, sillä en sitä nimittäin tarvitse.
Onneksi on paljon naisia (lähes kaikki, jotka olen tavannut) joiden mielestä rakastelu kanssani on ihanaa, jopa suurenmoista. Se, että pienen peniksenkin omaavissakin on loistavia rakastajia, ei sulje pois sitä tosi asiaa, että näin on myös suurenkin omaavissa. Peniksen koko ei liene se tärkein asia, vaan se miten sitä käytetään. Täällä on vain niin kateellisia ihmisiä, jotka vain vinkuvat sitä yhtä ja samaa paskaa, että vain pienikulliset osaavat rakastella. Tosi asia on, että suurikullisilla on enemmän vientiä ja pienikulliset vikisijät tietävät sen varsin hyvin. Se ajatus, että vaimo tai tyttöystävä on saanut joskus isoa,ei jätä heitä koskaan. Olen monta kertaa kysynyt kanssani sänkyyn tulleilta varatuilta naisilta, miksi he tekevät sen, vaikka ovat onnellisessa parisuhteessa on vastaus aina sama "tahtovat saada joskus isoa" eikä se jää yleensä yhteen kertaan, vaan uusinta pyyntöjä tulee. kuten eräskin lääkärin rouva toesi - ettei voisi kuvitellakaan tilannetta, että eroaisi, mutta täytyhän sitä joskus naisenkin saada herkkua. Miehet voivat kateudessaan kommentoida mitä tahtovat, minä jatkan tähän tyyliin jonka olen valinnut ja niin kauan kuin vientiä riittää eikä tarvitsen puutteessa elää, en näe mitään syytä lopettaa, koska nautin tästä aivan helvetisti.että huoraat ilmaiseksi? Sillä huorahan sinä noille naisille olet, otat sitten maksua tai et.
- Miia
bigboy kirjoitti:
Kysymys olikin siitä, että iso ei seisoisi eikä olisi kestävä. Oman älykkyyteni tai sen puuttuminen lienee yhtälailla syntymälahjana saatua kuin penikseni kokonikin, joten sen arvionti tai vähättely on samaa sukua kuin tällä foorumilla esiintyvä peniskateuskin. Jos sinulta heruu sääliä minua kohtaan, niin älä turhaan vaivaa päätäsi, sillä en sitä nimittäin tarvitse.
Onneksi on paljon naisia (lähes kaikki, jotka olen tavannut) joiden mielestä rakastelu kanssani on ihanaa, jopa suurenmoista. Se, että pienen peniksenkin omaavissakin on loistavia rakastajia, ei sulje pois sitä tosi asiaa, että näin on myös suurenkin omaavissa. Peniksen koko ei liene se tärkein asia, vaan se miten sitä käytetään. Täällä on vain niin kateellisia ihmisiä, jotka vain vinkuvat sitä yhtä ja samaa paskaa, että vain pienikulliset osaavat rakastella. Tosi asia on, että suurikullisilla on enemmän vientiä ja pienikulliset vikisijät tietävät sen varsin hyvin. Se ajatus, että vaimo tai tyttöystävä on saanut joskus isoa,ei jätä heitä koskaan. Olen monta kertaa kysynyt kanssani sänkyyn tulleilta varatuilta naisilta, miksi he tekevät sen, vaikka ovat onnellisessa parisuhteessa on vastaus aina sama "tahtovat saada joskus isoa" eikä se jää yleensä yhteen kertaan, vaan uusinta pyyntöjä tulee. kuten eräskin lääkärin rouva toesi - ettei voisi kuvitellakaan tilannetta, että eroaisi, mutta täytyhän sitä joskus naisenkin saada herkkua. Miehet voivat kateudessaan kommentoida mitä tahtovat, minä jatkan tähän tyyliin jonka olen valinnut ja niin kauan kuin vientiä riittää eikä tarvitsen puutteessa elää, en näe mitään syytä lopettaa, koska nautin tästä aivan helvetisti.Älykäs voi olla monikin olla mutta olla typerä=tyhmä niinkuin ilmaisin, niin se on eri asia kuin älykkyys.
Moni älykäskin ihminen tekee itsensä typeräksi/tyhmäksi juuri sellaisella kerskumisella, siten kuin sinä sen esität.
Se on totta, että moni mies haluasi isomman kuin nyt on mutta ovat kumminkin loistavia rakastajia. Tavanomaisen kalun omaavan kanssa minulla on ollut parhaat hetket, koska he osaavat muutakin....ja saavat lopulta nauttia kosteasta ja kiinteästä......
Ihan hyvä sitten jos sinulla menee seksielämä hyvin...mutta...muista käyttää kondomia. - bigboy
............. kirjoitti:
Onko se niin vaikeaa uskoa että kaikki ei halua sitä isoa ja varsinkaan jos sen käyttjä on niin itseään täynä.tuntuu siltä että ei sinusta ole tyydyttämään ainakaan muita naisten tarpeita tiedätkö mitkä ne edes on.etkä ole koskaan saanut tuntea aitoa rakkautta koska jos on aito tunne niin sillä kalun koolla ei ole merkitystä.
Onko se nyt todella niin, että kun omaa ison kalun ei ole kokenut tai saanut maistaa oikeaa rakkautta, voi hyvä jumala sentään. Mitä tekemistä kaluni koolla on rakkauden kanssa. Väitän kokeneeni rakkautta, koska olen herkkä ja hellä ihminen, joka todella tuntee ja haluaa tulla rakastetuksi. Se, mitä kirjoitan täällä, on vain yhtälailla oman kokoni puolustamista kuin on pienikullistenkin jutut, kai minulla on siihen oikeus. Kumma kyllä, ne naiset jotka olen tavannut ovat pitäneet kalustani ja jos on tehnyt tiukkaa, olen ollut hellempi ja jos joku kaipaa kunnon pamputusta, niin sitäkin saa.
- bigboy
rrr kirjoitti:
että huoraat ilmaiseksi? Sillä huorahan sinä noille naisille olet, otat sitten maksua tai et.
... olla tyhmä ja jos olen huora naisille, niin tosi tyhmä kun en rahasta. On se vaan kiva olla huora. Suosittelen, jos siihen löytyy eväitä...
- ...............
bigboy kirjoitti:
Onko se nyt todella niin, että kun omaa ison kalun ei ole kokenut tai saanut maistaa oikeaa rakkautta, voi hyvä jumala sentään. Mitä tekemistä kaluni koolla on rakkauden kanssa. Väitän kokeneeni rakkautta, koska olen herkkä ja hellä ihminen, joka todella tuntee ja haluaa tulla rakastetuksi. Se, mitä kirjoitan täällä, on vain yhtälailla oman kokoni puolustamista kuin on pienikullistenkin jutut, kai minulla on siihen oikeus. Kumma kyllä, ne naiset jotka olen tavannut ovat pitäneet kalustani ja jos on tehnyt tiukkaa, olen ollut hellempi ja jos joku kaipaa kunnon pamputusta, niin sitäkin saa.
Minä en pidä iso munaisia miehiä sen huonompina kuin muutkaan.mutta kun sun viestei lukee niin jokases tuntuu olevan pointtina se et naisil kelpaa ainoastaan se jätti muna.ite olen sitä mieltä et joku haluaa ainoastaan isoa ja jotkut taas inhoavat sitä ja haluavat normaalin kokoista.minusta se on jotenkin itsestään selvyys koska meitä ihmisä on niin paljon ja monenlaisia.
tarkoitus ei ole haastaa riitaa enkä ole teille iso munaisille kateellinen haluan vaan sinunkin ymmärtävän et kaikki ei halua samaa kuin ne naiset jotka sinulla on ollu.
olen yhtämieltä kanssasi siitä et sul on täys oikeus puolustaa ommaa kaluas. - keskivertoa pienempi??
Miia kirjoitti:
Älykäs voi olla monikin olla mutta olla typerä=tyhmä niinkuin ilmaisin, niin se on eri asia kuin älykkyys.
Moni älykäskin ihminen tekee itsensä typeräksi/tyhmäksi juuri sellaisella kerskumisella, siten kuin sinä sen esität.
Se on totta, että moni mies haluasi isomman kuin nyt on mutta ovat kumminkin loistavia rakastajia. Tavanomaisen kalun omaavan kanssa minulla on ollut parhaat hetket, koska he osaavat muutakin....ja saavat lopulta nauttia kosteasta ja kiinteästä......
Ihan hyvä sitten jos sinulla menee seksielämä hyvin...mutta...muista käyttää kondomia.Kiitos kiitos, en aio ruikuttaa hmm, omasta mielestäni pienehköä koko, koska kukaan ei ole valittanut. No jollain se "koon puute" täytyy kompensoida, ehkä enemmän mulle kuin kellekään... Joten minä olen pyrkinyt kasvattamaan loput pääni sisälle. On tosi hienoa lukea naisesta joka uskaltaa olla eri mieltä näiden pöhöttyneiden egojen kanssa. Ehkä jotkut naiset/miehet haluavat isoa munaa, hyvä niin. Itse olen onnistunut, jopa useammin kuin kerran, antamaan naiselle useita orgasmeja peräkkäin, sormin, kielellä, kalullani. En tiedä mitään hienompaa kuin huokaava onnellinen hikinen nainen. Ehkä kuten, heh, bigboy sanoo, tämäkin on pienikullisten itkuvirttä. Onneksi ei ole osunut ketään kohdalle joka olisi sanonut muuta kuin nauttivansa. Ehkä naiset ovat sittenkin älykkäämpiä...
- Miia
keskivertoa pienempi?? kirjoitti:
Kiitos kiitos, en aio ruikuttaa hmm, omasta mielestäni pienehköä koko, koska kukaan ei ole valittanut. No jollain se "koon puute" täytyy kompensoida, ehkä enemmän mulle kuin kellekään... Joten minä olen pyrkinyt kasvattamaan loput pääni sisälle. On tosi hienoa lukea naisesta joka uskaltaa olla eri mieltä näiden pöhöttyneiden egojen kanssa. Ehkä jotkut naiset/miehet haluavat isoa munaa, hyvä niin. Itse olen onnistunut, jopa useammin kuin kerran, antamaan naiselle useita orgasmeja peräkkäin, sormin, kielellä, kalullani. En tiedä mitään hienompaa kuin huokaava onnellinen hikinen nainen. Ehkä kuten, heh, bigboy sanoo, tämäkin on pienikullisten itkuvirttä. Onneksi ei ole osunut ketään kohdalle joka olisi sanonut muuta kuin nauttivansa. Ehkä naiset ovat sittenkin älykkäämpiä...
Bigboy on ääliö ja hän vain provoilee.
- keskikokoinen
Miia kirjoitti:
Onneksi valta osa miehien mitoista on alle 20cm ja saan itsekin nauttia, enkä pelkästään kärsiä.
Jotenkin tuntuu, että ison kalun omaavat miehet ovat keskimäärin typerimpiä todisteluineen. Säälittää ihan.Tietenkin ison kalun miehet ovat tyhmempiä.
Syykin on selvä, isoa kalua seisotettaessa
osa aivoista kärsii verenpuutteesta ja se saa
aikaan vaurioita aivosoluihin.:-)
- Keskimittainen
Näin olen tuon itsekin havainnut. Olen keskimittaisen (n. 15-16) omistava mies. Olemme vaimon kanssa harjoittaneet muutamia kertoja seksiä kolmennen miehen kanssa (ei miestenvälistä). Käytännössä ainoat epäonnistumiset ovat sattuneet niiden miesten kanssa, jotka ovat ilmoittaneet jossain vaiheessa kalunsa kooksi -20 cm. Vaikuttaa siltä kuin he luottaisivat vain kalun koon vaikutukseen kiihokkeena. Esileikit ovat olleet hätäisiä ja kiire sisälle kova. Kun viime perjantaina viimeksi tällainen isovehkeinen mies oli seurassamme, katsoin vimoni vääristyviä kasvoja, kun mies tuli sisään. Kysyin jälkeenpäin mitä ajattelit? Hän kertoi sen sattuneen kaiken aikaa ja toivoneensa että se on pian ohi. Orgasmista ei ollut tietoakaan. Kahden kesken myöhemmin minun "pikkuiseni" kanssa kyllä parikin kertaa. Oma seksielämämme on ollut hyvin tyydyttävää näilläkin mitoilla. Ilmeisesti hänellä on kuitenkin hivenen normaalia "kireämpikin". Hän sanoi minulle jälkenpäin, että seuraavalta edellytetään sen olevan normaalin kokoinen. Lopputulema: Jokaiselle lienee kuitenkin jossain joku ja seksi on niin paljon muutakin kuin värkkien kokoa. Saattaapa tuon orgasmin saada jopa ilman yhdyntääkin. Joskus, vaikka koko rakasteluhetki saattaa kesää tunnin kaikkinen vivahteineen niin itse yhdyntä on vain parin minuutin huima huipennus.
- aikuinen nainen
Olen kanssasi samaa mieltä sillä olen myös kokenut ryhmäseksiä missä toisella miehellä oli liian iso penis. Olin kipeänä sen jälkeen enkä enää halunnut tavata sitä miestä. Pienemmällä peniksellä varustetut miehet ovat todella mukavia, heidän kanssaan voi kokeilla peppuseksiäkin... hmmm!
- bigboy
aikuinen nainen kirjoitti:
Olen kanssasi samaa mieltä sillä olen myös kokenut ryhmäseksiä missä toisella miehellä oli liian iso penis. Olin kipeänä sen jälkeen enkä enää halunnut tavata sitä miestä. Pienemmällä peniksellä varustetut miehet ovat todella mukavia, heidän kanssaan voi kokeilla peppuseksiäkin... hmmm!
...että olet löytänyt kokosi. Se, että et pidä isoista on yhtälailla makuasia kuin se, että joku toinen haluaa vain isoa. Eikö näin ole enemmän tyytyväisiä ihmisiä ja näin isonkin omistava löytää naisia, jotka haluavat häntä tai voivat jopa rakastua, vaikka se niin hurjalta tuntuukin, että isokaluinen ymmärtäisi jotain rakkauden päälle.
- Juuso
bigboy kirjoitti:
...että olet löytänyt kokosi. Se, että et pidä isoista on yhtälailla makuasia kuin se, että joku toinen haluaa vain isoa. Eikö näin ole enemmän tyytyväisiä ihmisiä ja näin isonkin omistava löytää naisia, jotka haluavat häntä tai voivat jopa rakastua, vaikka se niin hurjalta tuntuukin, että isokaluinen ymmärtäisi jotain rakkauden päälle.
...täysin munaton tyyppi, joka purkaa ahdistuneisuuttaan kun ei saa kunnolla naida tiukkaa naista ja hänen on tyytyminen parhaimmat päivänsä nähneisiin naisiin...ja.....känsäiseen nyrkkiinsä.
- bigboy
Juuso kirjoitti:
...täysin munaton tyyppi, joka purkaa ahdistuneisuuttaan kun ei saa kunnolla naida tiukkaa naista ja hänen on tyytyminen parhaimmat päivänsä nähneisiin naisiin...ja.....känsäiseen nyrkkiinsä.
...munatonni.
- jaa
bigboy kirjoitti:
...että olet löytänyt kokosi. Se, että et pidä isoista on yhtälailla makuasia kuin se, että joku toinen haluaa vain isoa. Eikö näin ole enemmän tyytyväisiä ihmisiä ja näin isonkin omistava löytää naisia, jotka haluavat häntä tai voivat jopa rakastua, vaikka se niin hurjalta tuntuukin, että isokaluinen ymmärtäisi jotain rakkauden päälle.
isomunaisten selittelyjä, ethän sinä voi mitään tuntea kun kaikki veripakenee aivoista sinne kaluun
;)
- Hähää
Ku mun muna oli niiiin pien mut nyt se onki 26cm pitkä ja 6cm paksu! Suosittelen bmw:tä! Parempi ku penispumput!
- reino
Bemaristithan ovat tunnetusti täys mulkkuja, eli tästä lähin voit ilmoittaa mulkun pituutena oman pituutesi. Bemareiden sisältä saattaa näinollen joskus löytyä jopa kaksimetrisiä mulkkuja!
- Jussi
Pippelini ei siitä kasvanut lainkaan :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain647556Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava
valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak1242979- 1431813
Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha651669Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim1211501Miten voit olla niin tyhmä
että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle1711451- 1321182
- 78869
Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko47812- 53774