City:lle on avattu uusi Italia tyylinen vaateliike. Samoin Valtakadulle pelkästään Italialaisia kenkiä myyvä kenkäkauppa.
Yhteistä molemmille liikkeille on se, että niitä ei mainosteta missään ja näyteikkunoissa ei ole myytävien tuotteiden hintoja.
lisäksi Gallerien viereistä purettua Autotaloa vastapäätä on 4-5 vuotta pyöritetty turkisliikettä, jonka ulko-ovet ovat kauppa-aikanakin lukossa.
Etelä-Saimassa oli myös viikolla kirjoitus, jossa pöytälaatikkofirma pyöritti 30 miljoonan liikevaihdon ilman henkilökuntaa?
Yhteistä molemmille liikkeille on se, että niitä ei mainosteta missään ja näyteikkunoissa ei ole myytävien tuotteiden hintoja.
lisäksi Gallerien viereistä purettua Autotaloa vastapäätä on 4-5 vuotta pyöritetty turkisliikettä, jonka ulko-ovet ovat kauppa-aikanakin lukossa.
Etelä-Saimassa oli myös viikolla kirjoitus, jossa pöytälaatikkofirma pyöritti 30 miljoonan liikevaihdon ilman henkilökuntaa?
Vastaukset 18
Vanhimmat
olisko rahanvalkaisuliike.
helppoa tuollainen on selvittää halutessaan.
Onks autotalo muka purettu :O kauheeta!??! Vastahan se 1990-luvun loppupuolella remontoitiin täysin! Miten tämmönen on mahdollista! Täytyy tulla sinne paikanpäälle ihan itse tarskatamaan tilanne!
Jossei hintoja näy, niin ei muuta kuin tekemään valitusta.
Kauppaan voi myös vinkata kuluttajaviraston sivujen pläräämistä: http://www.kuluttajavirasto.fi/fi-FI/kuluttajaneuvonta/kuluttajan-oikeudet/hinta/
pitääkö joka kenkäparin hinta tai rievun hinta olla näkyvillä näyteikkunassa? vai mistä voi valittaa?
rahaa vaihtaa omistajaa, samaan aikaan me köyhät lojutaan sisällä netissä valittamassa...
Toi turkisliike tosiaan on pelkkä kulissi.
no useasti päivänaikana ajan tosta valtakadun popoliikkeen ohi ja aikas hiljaselta vaikuttaa...missä lienee luuraa asiakkaat,vai onko niitä ollenska....
Olihan keskustassa yksi baarikin pari vuotta. Kalustettu, mutta ovet lukossa. Päivääkään ei auki.
Pesukone huusi täysillä. Mitähän siellä pestiin?
Valtakadun Italialainen ravintola lopetti, kun asiakkaita ei käynyt riittävästi. Tämän ravintolan omistikin suomalainen.
voi ei ny paljastuin miehä sielä paistelen pimeetä pastaa ja teen pitsaa. ja täytyyhä ne astiat pestäkkii meillä italiassa kun käytetään pesukonetta astioitten pesuun mites teillä sielää valittajoilla?
heh.heh..Onko joku jo ostanut saappaat tuosta myymälästä?
Joulukuun ruuhkaa Valtakadun uudessa erikoiskenkäkaupassa;
Kaksi myyjää ja ei yhtään asiakasta.
ni mikä liike
Niin kun se kauppa aukeaakin näin sunnuntaisin vasta klo 12!!!
Olisikin ihmeellistä jos asiakkaita ois jo aamupäivällä sisällä.
Up
Näistä asioista olisi mukava saada hieman avoimempaa keskustelua myös yritysten pitäjiltä eli niin sanotuilta omistajilta....
menkää nyt jo vittuu täältä:D
myös prisman ja mustin ja mirrin vieressä oleva "vaatekauppa" vaikuttaa melko epäilyttävältä. halpoja piraatilta näyttäviä tuotteita ihan älyttömään hintaan.olin kuulevinani pesukoneen äänen takahuoneessa