325i puski öljyt kenttään,pakkasta oli -2 astetta että oisko huohotin ollut jäässä?
vai oliko ne surullisenkuuluisat männänrenkaat poikki joita menee näistä koneista?
uskaltaako autoo käynnistää vai vienkö pajalle suoraan?
325i öljyt kentässä
19
683
Vastaukset
- fghjkvfbghnjk
faktat hukassa niin lujaa ettei sua usko joulupukkikaan ;)
- mekaanikko55
jos kirjotat googleen bmw mäntä/männänrengas ongelmat niin hups rupeaa löytymään, luuletko omistavasi ikiliikkujan? no niin ja sitten asiaan! jos autollasi on ajettu suuria kilometrimääriä(200 tkm) voi rengastus tulla tarpeeseen ja sen kyllä huomaa kuluneesta öljynsyönnistä, n1l on max 1000km. silloin auto jo sinistää. mutta äkillinen öljyvuoto voisi aiheutua tukkeutuneesta huohotinjärjestelmästä tai sitten yksinkertaisesti katkenneesta männänrenkaasta/renkaista etenkin jos moottoria on ryntäytetty kylmänä mikä on tyypillistä etenkin bmw nuorilla ja keski-ikäisilläkin johtuen imagosta(homo)
antakaa koneen ensin lämmetä,ettehän poikakamuakaan kylmänä ryntäytä:) - afdsgjhg
mekaanikko55 kirjoitti:
jos kirjotat googleen bmw mäntä/männänrengas ongelmat niin hups rupeaa löytymään, luuletko omistavasi ikiliikkujan? no niin ja sitten asiaan! jos autollasi on ajettu suuria kilometrimääriä(200 tkm) voi rengastus tulla tarpeeseen ja sen kyllä huomaa kuluneesta öljynsyönnistä, n1l on max 1000km. silloin auto jo sinistää. mutta äkillinen öljyvuoto voisi aiheutua tukkeutuneesta huohotinjärjestelmästä tai sitten yksinkertaisesti katkenneesta männänrenkaasta/renkaista etenkin jos moottoria on ryntäytetty kylmänä mikä on tyypillistä etenkin bmw nuorilla ja keski-ikäisilläkin johtuen imagosta(homo)
antakaa koneen ensin lämmetä,ettehän poikakamuakaan kylmänä ryntäytä:)joo, olenhan mä tästä "legendasta" monen suoli24 "tietäjältä" kuullut muttei ole kukaan koskaan tiennyt edes mitä moottoria ongelma koskee ;)
325i mallia nyt kuitenkin on tehty n. 8:lla eri koneella.
tosta sun selostuksesta päätellen, et edes tiedä mitä männänrenkaat on :D - kokkaaja
afdsgjhg kirjoitti:
joo, olenhan mä tästä "legendasta" monen suoli24 "tietäjältä" kuullut muttei ole kukaan koskaan tiennyt edes mitä moottoria ongelma koskee ;)
325i mallia nyt kuitenkin on tehty n. 8:lla eri koneella.
tosta sun selostuksesta päätellen, et edes tiedä mitä männänrenkaat on :Dhuh, taitaa ottaa koville kun viat tuodaan julki. kyllä uskon jokaisen vähänkin remonttia tehneen mitä männänrenkaat on.
paska on paska vaikka voissa paistaisi :D - hdsfhg
kokkaaja kirjoitti:
huh, taitaa ottaa koville kun viat tuodaan julki. kyllä uskon jokaisen vähänkin remonttia tehneen mitä männänrenkaat on.
paska on paska vaikka voissa paistaisi :Dprovopetteri ei vieläkään tiedä mistä moottorista puhuu.. ootte te lapset vaan tyhmiä, ei mulla muuta ;)
- rovopetteri
hdsfhg kirjoitti:
provopetteri ei vieläkään tiedä mistä moottorista puhuu.. ootte te lapset vaan tyhmiä, ei mulla muuta ;)
no huhhuh, ai että ajat ikiliikkujalla? :D
- 48488484
-tutki huohotin ja puhdista,kokeile toimiiko jos ei niin vie ohivirtausmittariin jolla näet pyttyjen puristuspaineet ja jos eroja on vika on siellä.
-meillä oli aikanaan ko ongelmia ja parantui rengastamalla uudestaan - tappaanääpitäs
Mun mielestä sun kannattais odottaa, että kiveksesi laskeutuu ja täytät 18v niin yrität sitten ajaa ajokortin, vaikkakin uskon että sun älykkyysosamäärälläsi se tosiaan jää yritykseksi, mut voithan aina kysyä jos isäsi antaa sun ajaa corollallaan mökkitien...
- 4k4k4k3k
hehehhee...tais osua ja upota bimmeririllipäähän ;D
- grasgsrd
4k4k4k3k kirjoitti:
hehehhee...tais osua ja upota bimmeririllipäähän ;D
provopetterin kuvitelmat on hurjaa luokkaa
- tohtorinero
grasgsrd kirjoitti:
provopetterin kuvitelmat on hurjaa luokkaa
siinä on out sekä in, IKILIIKKUJA SE ON!
- eri merkki ny
Mulla ollu 2 kpl 525 D ja 530 D kyllähän ne mukavan kyytin antaa mutta en niitä oikein luotettavina voi pitää, pikkuvikaa lähes kokoajan, isompaakin oli toises syöttöpumppu km.230000 toises turbo ja kansi
- huhhuhuhh
on paska auto jos 2 asteen pakkasessa lentää öljyt, todellinen insinöörien taidonnäyte
- 333hv
et vissiin tunnista provoa? ;)
- 555hv
333hv kirjoitti:
et vissiin tunnista provoa? ;)
mistäs sen tunnistaa? kerroppas?
- 333hv
555hv kirjoitti:
mistäs sen tunnistaa? kerroppas?
siitä että kysymälläkään ei saa ensimmäistäkään faktaa.
- hgearger
555hv kirjoitti:
mistäs sen tunnistaa? kerroppas?
no tyhmä saa olla jos ei tunnista, ei millään pahalla
- BMWsti
Voi jee, kirjoitusasusta päätelleen taas samalla kirjoittajalla tuli "öljyt kenttään".
http://keskustelu.suomi24.fi/node/6824940
http://keskustelu.suomi24.fi/node/8727110
http://keskustelu.suomi24.fi/node/2616768
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9638903
Aina sama virsi melkein samoilla sanoilla.
Vaihda nyt jo lopulta sitä autoa niin ei tarvi itkeä niistä öljyistä :) - Anonyymi
meillä 325 on ruennut ns.sirittämään ja öljyä huohottaa kovin,apua tai remonttivikkejä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896082KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3475500Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222747Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521031995Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071738- 1141601
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181573seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241484Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351443