Onko tämä ns. romantikon aspekti? Onko joku muu saman aspektin omaava tutustunut. Voi kans olla et on jokin aspekti venuksen ja neptunuksen välillä mutta en ole varma.
Venus kolmio Mars
6
397
Vastaukset
- Neptunus on AC
Venus kolmio Mars voi kuvata yleistä asennetta elämää kohtaan.
Venus kuvastaa arvoja, asenteita - Mars tekeminen, tunteisiin.
En osaa sanoa liittyykö kuvio niinkään romantikolle.
Mutta jos mukaan liittyy Neptunus ja Venus elämä on utuista haaveilua romanttisissa tunteissa.
Kenties joku osaa selventää paremmin. Satun olemaan tämän aspektin kanssa jonkun verran tuttu. Sänkypuuhissa tämä on hyvä, kuten kaikki Marsin ja Venuksen yhteen linkittävät aspektit. Valitettavasti vastakkaisen sukupuolen kanssa tulee sen verran ongelmia, että voi tuottaa melkoisia vaikeuksia saada ketään sänkyyn saakka. Odotettavissa on helvetillistä perse edellä puuhun menemistä, soutamista ja huopaamista sekä täysin käsittämätöntä koohellusta parisuhdeasioissa. Todennäköisyys, että nainen päättää suhteen ilman selityksiä on yhtä suuri kuin todennäköisyys, että hän väittää olevansa liian hyvä tai liian huono tähän suhteeseen. Loppu on kuitenkin varmempi kuin alku. Ns. normaalia tai edes siedettävää parisuhdetta voi olla lähes mahdoton saada aikaiseksi. Käyttöohje tälle aspektille: Tyydy vähään, nauti kun ja jos se on mahdollista, älä turhaan luule minkään kestävän ikuisesti, älä investoi liikaa sormuksiin.
Anteeksi, tulipa törkeä ajatusvirhe. Mitäs tässä nyt hölmöillään? Olisiko pitänyt nukkua enemmän kuin 4 tuntia? Ylläoleva on NELIÖLLE, ei kolmiolle. Antonio Banderaksella on muistaakseni kolmio, joten siitä voi päätellä jo jotain. Vastakkaisella sukupuolella saattaapi olla vaikeuksia pitää käpäliään kurissa Venus-Mars kolmion läheisyydessä. Minullakin on vaikeuksia pitää käpäliäni irti kolmioista.
Neptunuksen ja Kuun konjunktio taitaisi olla klassinen romantikon aspekti.
- Vaaka-vesimies
Mitäköhän se tarkoittaa? Mä' haluisin kanssa tietää. Ainoa mitä tulee mieleen on että arvot näkyy toiminnassa. Itselläni on kyseinen kuvio ja tunnen toisenkin jolla on. Eipä ainakaan parisuhde onnea ole tuonnut kummallekkaan.
- Kaunis sielu.
Venuksen kolmio Marsiin koskee ainoastaan tekemisiin koskevia ihanteita, ei ihmissuhteisiin. Venuksen kolmio Kuuhun koskee tunteisiin.
Kyse on mistä pitää, mitä rakastaa kumppanissa? Voi tehdä listan ja lähteä sen perässä kumppanin kartalle.
Minä etsin ensin MC merkin ja haen ihanteeni kumppanissa siinä. Mitä väliä sillä on, jos kotona on vähän hiontaa, kun ihmistenilmoilla ollaan kauniisti oikeasti sydämestä ja sielusta. Sielu voi löytyä huoneesta 4.
Kyseessä voi olla tapa tulkita karttaa, mitä tahdot kumppanista?
Kaunista ulkomuotoa, vai kaunista sielua?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917455- 373967
- 453510
- 2352793
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402652- 432465
- 1322391
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292279Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202218- 451962