Persuilta toimiva budjettiehdotus

10100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat
  • TILKKUSÄKIN PAIKKAAMISTA

    KAIPAAMME VIELÄ TODELLISTA KANSANTALOUDEN RAKENTEEN UUDISTAMISTA

    1. KUNTIEN JA VALTION MENOT PERATTAVA

    2. VEROTUS KOHTUULLISTETTAVA


    3. PUMMIT TÖIHIN

    Äänestä

Ai, persut on tehneet jonkun toisenkin varjobudjettiesityksen? Missä siihen pääsee tutustumaan?

Se, mistä minä olen lukenut, ei ainakaan ole toimiva!

Ruohonen-Lärnerkin selitteli kovasti, että kun tässä ollaan nyt vähän niin kuin vasta-alkajia ja kun on sitä velkaakin... Toisin sanoen jopa hänkin myöntää, että tuli luoduksi kehno tekele.

Mutta niinhän se on, että jotkut mylvivät hurraata persuille, tekivätpä nämä mitä tahansa. Jopa nenänkaivaminen olisi varmaan näiden joidenkin mielestä suuri ja valtiomiesmäinen teko, kun se kriittinen ajattelu on päässyt unohtumaan kokonaan.

Äänestä

Jo on aikakin saada mamut kuriin. Kyllä se tästä vähitellen. Porvarinperkele Katainen on saattanut Suomen niin syvään ahdinkoon, että hallitus on kaadettava. Ei meillä ole varaa maksella Eu-maiden velkoja.

Äänestä
  • Voi voi, millä lihaksilla sinä tai muut persut muka pystyisitte kaatamaan hallituksen? Tiedätkö edes, miten hallitus kaadetaan?

    Äänestä

  • Yhteiskuntaoppi kirjoitti:

    Voi voi, millä lihaksilla sinä tai muut persut muka pystyisitte kaatamaan hallituksen? Tiedätkö edes, miten hallitus kaadetaan?

    Istut vesanpöntöllä demutoimiston perällä oksennuksen tahraama läppäri sylissä. Olet aika hölmö!
    Hallituksen kaadon näet ihan kohta, jos et ole paennut leukakiikkuun!

    Äänestä

Eikö siinä ollut jotakin kaksikielisyyden kustannuksista?

Äänestä

Mihin ne mamut pistetään? Persujen ehdotuksen mukaan mamut pistetään tekemään laittomana maahanmuuttajana pimeää työtä.

Äänestä

Persut paikkasivat hallituksen housut. Paikat näyttävät korvasieniltä. Silti persut väittävät, että nämä paikatut housut ovat paremmat ja edustavammat kuin alkuperäiset. Outoa.

Äänestä
  • Oletko lantajaakko ja typerys?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hyvä persut ! kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/hammentava-esitys-perussuomalaisilta/art-1288422021541.html
Mamut pannaan vihdoinkin sinne minne ne kuuluukin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu