Saako kadonneen matkakortin palauttamisesta HKL:n palvelupisteeseen löytöpalkkiota.
Kadonnut matkakortti
3
3641
Vastaukset
- 11+9
kuule LÖTÄJÄ ...mikäs rehellisyyden puuska sulle on iskeny kun tuommosta kyselet , bisnes taitaa olla kuitenkin päällimmäinen syy. ei tipu palkkioita joten käytä kortti ite niin kauan kun siinä riittää vetoo. niin ne tekee kaikki muutkin siellä eteläisessä reservaatissa.
- kerran kadottanut
löytöpalkkio on hyvä mieli kun, huomaat olleesi rehellinen ja toimittanut jotain toisen omaa paikkaan josta omistaja voi sen noutaa. Yleensä jos kortissa jotain käytettävää on niin, omistaja on ilmoittanut kortin suljettavaksi ja sillä ei kukaan tee enää mitään. PS. kadottajille, onnistuu myös viikonloppuisin.
- Rehellisyys
Itse ainakin kortin löydettyäni soitin sen haltijalle.
Lupasi minulle huomiseksi 10€ löytöpalkkion
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723053
- 552715
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322325- 792178
- 951996
- 541896
- 121576
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171537Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301370Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291339