Kadonnut matkakortti

lötäjä

Saako kadonneen matkakortin palauttamisesta HKL:n palvelupisteeseen löytöpalkkiota.

3

3618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 11+9

      kuule LÖTÄJÄ ...mikäs rehellisyyden puuska sulle on iskeny kun tuommosta kyselet , bisnes taitaa olla kuitenkin päällimmäinen syy. ei tipu palkkioita joten käytä kortti ite niin kauan kun siinä riittää vetoo. niin ne tekee kaikki muutkin siellä eteläisessä reservaatissa.

    • kerran kadottanut

      löytöpalkkio on hyvä mieli kun, huomaat olleesi rehellinen ja toimittanut jotain toisen omaa paikkaan josta omistaja voi sen noutaa. Yleensä jos kortissa jotain käytettävää on niin, omistaja on ilmoittanut kortin suljettavaksi ja sillä ei kukaan tee enää mitään. PS. kadottajille, onnistuu myös viikonloppuisin.

    • Rehellisyys

      Itse ainakin kortin löydettyäni soitin sen haltijalle.
      Lupasi minulle huomiseksi 10€ löytöpalkkion

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      104
      4641
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      391
      1391
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1072
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1062
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      970
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      901
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      892
    9. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      877
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      866
    Aihe