pitäis leikata avi-tiedoston videoita muutamalla sekunnilla niiden edestä, mutta aina yrittäessäni tulee virheilmoitus. videon lopusta pystyy kyllä leikkamaan, muttei edestä. Olen kokeillut windows movie makeriä, virtual dubia, ja yhtä kameran ostossa mukana tulleen cd:n ohjelmaa. Olen tapellut nyt läpi kesän, pystyykö joku kertomaan, mitä pitäisi tehdä?
Avi tiedosta ei pysty leikkaamaan
3
161
Vastaukset
- siis seiskan
elokuvatyökalulla vai xp movie makerilla, ainakin seiskan elokuvatyökalulla leikkaa edestä miten haluat.
koitan tuolla toisella koneella missä on xp ja laitan tänne sitten onnistuinko ?
pinnaclella on helppoa leikata miten haluat- kyllä onnistuu
xp moviemakerilla kun vetää siitä edestä aikajanalla olevan videon lyhemmäksi, kerro lisää miten olet tehnyt kun ei onnistu ?
- nimetön 238
koita onnistutko, ja tein juuri niin: vedin siitä aikajanan edestä videota lyhyemmäksi. joka kerta sen tehdessäni kuva menee mustaksi tai sen ääni kuuluu muttei kuvasta ota mitään selvää. Sen jälkeen lähes välittömästi tulee virheilmoitus, ja kone sulkee ohjelman. Ja tämä sama tapahtuu jokaisessa ohjelmassa, jota olen kokeillut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.774612- 1801877
- 1241580
- 1231110
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161031- 351026
- 78933
- 52876
Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78862- 4818