1) Onnistun jutuillani ja olemuksellani vielä pelästyttämään sut tai ahdistamaan sua niin paljon, että et enää ikinä halua nähdä mua.
2) Kaikesta yrityksestäni huolimatta tämä 'juttu' kuivuu kokoon, kyllästyt muhun, unohdat mut ja me ei enää ikinä kohdata.
3) Tykästyt johonkin muuhun, johonkin sulle sopivampaan, sellaiseen joka on lähellä ja heti saatavilla, eikä me enää koskaan tulla tapaamaan.
Osaatko arvata mikä helpottaisi mun pelkoja?
2) Kaikesta yrityksestäni huolimatta tämä 'juttu' kuivuu kokoon, kyllästyt muhun, unohdat mut ja me ei enää ikinä kohdata.
3) Tykästyt johonkin muuhun, johonkin sulle sopivampaan, sellaiseen joka on lähellä ja heti saatavilla, eikä me enää koskaan tulla tapaamaan.
Osaatko arvata mikä helpottaisi mun pelkoja?
Vastaukset 17
Vanhimmat
Tee jotin muuta kuin kirjottelet nimettömiä viestejä. Vois olla tehaokkaampaa.
Meinaan noin te ette tuu koskaan tapaankaan.
Et taida uskoa, mutta olen kyllä tehnyt jotain konkreettistakin asian eteen joskus. Tää nyt oli vaan tällainen ajatusten purku taas... Kiitti silti vinkistä :)
Turhat pelot sinulla kultaseni, jos olet hän.
Haluan vain hänet, se on selvää koska tunnen sen sydämessäni.....
Niin ja en tiedä mikä helpottaisi sitä, kerro!
Enpä taida olla sinun 'hän', sillä olen itsekin nainen.
Ookei. No rohkeutta sulle! Kannattaa edes yrittää :)
Samoin sinne :)
Olisiko vaikka kihlasormus..............................
Hmm... Ei nyt ehkä sentään! Ei ihan tuollaisella sormus-asteella olla vielä pitkiin aikoihin... Jos nyt vaikka tutustuttaisiin ensin rauhassa.
Kyllä sen kohtaat. Kaiken voi viedä takaisin "kotiin" päin, kun rohkeutta riittää. Ei muuta kuin tulta päin. Se ei pelaa joka pelkää. Kokemuksesta tiedän. Silloin ei jää kaipaamaan, tulisi vaikka tulitappuroita vastaan.
Sulla on asenne kohdallaan! Hienoa! Rohkeutta ei ole ainakaan mulle jaettu mitenkään liikaa. Kai sitäkin voisi jotenkin kehittää - uudelleensyntyä rohkeana?
Osaan arvata! jos olis mulle niin tavattaisi jossain ja kertoisin, mut missä milloin?
Haluaisin nähdä sut nyt heti ja aina, enkä vaan kuvasta. En varmasti "tykästy kehenkään muuhun" Tän tiiät itsekin ei tollasia naisia kasva joka puussa.
Olet vaatimaton mutta se sua vaan kaunistaa entisestään. Ei siis pelkoa tai huolta hädän päivää. Mua ei ainakaan tarvitse pelätä. Olet rohkea - ole oma itsesi myös mun seurassa. Nähdään pian..... laitoin valot päälle nyt molemmat.
mistä kuvasta ?!
Haluaisin myös nähdä hänet/sut nyt ihan heti, koska ikävä polttaa rinnassa ja ajattelen sua ihan joka hetki....
Kiitos kannustuksesta :) Voisinpa olla oma itseni hänen seurassaan, mutta luulen sen olevan mahdotonta. Jos nyt edes pystyssä pysyisi, saisi jonkun sanan suustaan jne... Toivon silti näkeväni hänet pian! Joku voisi tosiaan tulla sytyttämään valot tänne mun pimeään päähän... :/
Valot on kaikkien ihmisten päällä, koko ajan. Riippuu siitä, kuinka sitä valoa käyttää. Oma itsensä eihän sitä silloin tunne olevansa, kun on rakastunut. Silloin on "metsässä." Mut miksi jäädä kitumaan?! En itse ainakaan suostu ja otan härkää sarvista ja sit tulee häpeä, mut entäs sitten. Pääsee ainakin tunteesta eroon, jos pääsee.
No nyt puhut asiaa! Ota härkää sarvista ja voin luvata, että et tule pettymään jos minusta on kiinni. Eikä tarvitse yhtään hävetä sillä tunnehan on molemminpuolinen