Miten se niinku menikään?

Jos sulle tulee maksuvaatimus niin tuleeko samalla jo maksuhäiriö merkintä?Vai sitten kun tulee ulosotto haaste?
2109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ai mulleko? No kuule mulle ei tule, kun maksan kaiken ajallaan, enkä yritä venkoilla veloistani irti.
Maksa säkin kaikki ajallaan, niin voit elää rauhassa säätämättä mitään ylimääräistä.

Äänestä

maksuvaatimus jos tulee ja sovit maksusta eli teet maksusopimuksen perinnän kanssa niin ei tule häiriömerkintää. jos saat vaatimuksen ja et tee maksusuunnitelmaa ja lasku jää hoitamatta tulee merkintä.

toki tulee merkintä silloinkin jos teet suunnitelman jota et sitten hoida.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmäpää kirjoitti:

Jos sulle tulee maksuvaatimus niin tuleeko samalla jo maksuhäiriö merkintä?Vai sitten kun tulee ulosotto haaste?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu