Auton vuokraus esim Herz, auton luovuttamispaikka ei tiedossa

autonhakija

Olen lähdössä Autonhakumatkalle Saksaan reilun viikon päästä. Tarkoituksena olisi vuokrata Frankfurt Hahnista joku VW Polo tms. ja käyttää sitä auton etsintään koko Saksan alueella.

Kun oikea auto löytyy, saatan olla hyvinkin kaukana Hahnista eli Lautzenhausenista. Voiko auton helposti palauttaa johonkin toiseen vuokrauspisteeseen, josta ei ole etukäteen sovittu. Onko tämä mahdollista? mitä lisäkuluja tulee.

Ei huvittaisi jostakin Hampurista lähteä enää ajelemaan kaverin kanssa etelään 500km palauttamaan vuokra-autoa. Mieluummin suunnistan Travemundeen ja pulahdan Finnlinesin laivojen uima-altaisiin ja saunomaan.

2

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2176
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1767
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      117
      1603
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1326
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      51
      1028
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1008
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      915
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      827
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      801
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      793
    Aihe