Oooo..se oli hyvä leffa!
mut surullinen loppu, nyyh. (ainaki osittain)
ja sitä orlandon näyttelemää Parisia tuli sääli ku se kasvot veressä ryömi siäl maassa ja tarras henkensä hädässä veljensä jalkaan.. se kohtaus jäi mieleen.
brad pitt ei oikeen vakuuttanu -se on jo liian vanha tälläsiin leffoihin, mut seki oli loistava
se, ketä esitti sitä Parisin isoveljee, Hektoria..kukaha se oli? eric bana?
mut orli oli paras..pikku raukka.
Troija
5
604
Vastaukset
- jazzy
Eric Banahan se! Se oli mun mielestä kyllä hyvä, siis Bana. Itse leffa olikin yhtä spektaakkelia. Bloom oli valinnu aika hyvin roolinsa! Mun mielestä oli hyvä, et se oli semmonen raukkis luuseri eikä Pittin kaltanen sankari! Ihan ok pätkä.
- answer
Pitt..vanha?? pyh,pyh!!! Pitt on IHANA!
- *Girly*
emmä pahaa tarkottanukkaa, se kundi on vielä yhtä söötti ku kakskyt vuotta sitte.
- arwen-89
mun mielest Brad teki paremman suorituksen kuin orlando vaikka pidän enemmän orlandosta. orlandolla oli aika huono rooli sinänsä että se oli sellanen raukkis. mut silti orlando on ihana! ja myös brad pitt on ihana vaikka onkin aika vanha mutta on muutkin vanhat näyttelijät hyvii.. yleensä vanhat on parempii ku nuoret mut ei kaikki esim orlando on loistava näyttelijä nuoresta iästään huolimatta! ja ei voi muuta kun nostaa hattua orlandolle jolla on lukihäiriö ja silti mahtava näyttelijä!
- ThillerPro
Pöh Brad on just Ihuna, se osaa näytellä achillieusta helevetin hyvin kreikan historiassa achillieus on juuri tuollainen miten brad on hänet kuvannut mutta kaikki ovat Troija - elokuvassa näytelleet hahmoaan hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671150
- 251071
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947