Näyttää siltä että olkoot mikä puolue hyväsnä,omat edut ovat tärkeimpiä.
Nämä nykyisetkin jos sinne pääsevät,ajavat omia etujaan käytävät kaiken mitä etuja on saatavilla. Ajavat lähipiirinsä asiota tai oman puolueesa. Mutta eivät korvaansa lotkauta tavallisen peruskansalaisen asiolle. Hyväksyvät asiat niin että siitä suurin osa työssäkäyvistä joutuu verojenmuodossa enenevässä määrin valtion pohjatonta rahareikää paikkaamaan.
Se kun ei tuolla päätäjien päässä ole selvinnyt että ei suuret tulo vaan pienet menot.Harhaan johdetaan kaikilla mukamas takauksilla,joista ei loppua ole tulemassakaan.
Nuoret jo hoksanneet että eihän tässä maassa kannata edes töihin mennä.
Verotus ja muu kusetus on siitä pitämässä huolen.Päättäjät näytävät mallia että velkaa velan päälle,sehän on heidän mottonsa nykyään.
Sanovat toista mutta tekevät toista.
Kreikan kohdalla olisi ollut parempi kerta rytinä kuin ainainen natina.
Kohta on toiset kriisimaat jonossa.
Kaiken ovat saaneet aikaiseksi pörssikaupat,suuren rahanhaaveet sitä kautta.
kansanedustajien joukko
hande-56
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh932215Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1561828- 1751360
- 233826
- 65764
- 62759
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10751Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako212623- 49607
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349591