Elisalta soitettiin ja tarjottiin laskutuksen siirtoa Saunalahdelle ja samalla hinta putosi ja nopeus kasvoi. Sovittiin, että laajakaistan hallinta säilyy Oma Elisa -palvelussa, sähköpostiosoite ja kotisivuosoite säilyy samana. Siis ainoa muutos olisi, että lasku tulisi jatkossa Saunalahdelta.
Kaikki meni ok ja yhteys toimi katkotta ja nopeus nousi.
Ainoa mutta on se, että Oma Elisassa ei enää näy minulla laajakaistaa eli en näe sähköpostitunnuksiakaan. Saunalahden Oma-palvelu tarjoaa ihan eri osoitetta. Webmailiin pääsen sähköpostosoitteellani, mutta käyttäjätunnukset ovat kateissa!!!!!!
Johan on perkele, kun ei voida tällaista miettiä etukäteen, vaan myydään asiakkaalle puolivalmiiksi mietittyä ratkaisua.
Jooh, maanantaina sitten jonottamaan... ARGH!
>>>> Näin kävi minulle
Menin ja vaihdoin...
0
145
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2257540
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s454970- 594772
- 753428
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko162015Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗301880- 311829
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹441677- 371609
- 1481347