Muista demari: Lipponen kiertää rannikon ruotsinkielisiä alueita kosiskelemalla ja haalimalla ruotsinkielisiä äänestäjiä. Ei Lipponen ole Sinun, demarin, asialla. Hänhän vaikka ruotsittaisi Suomen, jos pystyisi.
Muista: Lipponen RKP:n ehdokas
pois pakkoruotsi
1465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sehän on hyvä, mikäli kaikki svenssonien äänet saadaan.
Vaalien jälkeen ihan sama.
Tässä teille mietittävää:
*** Presidentiltä vaaditaan aitoa kansainvälistä vaikutusvaltaa, tinkimätöntä uskoa demokratiaan ja rohkeutta johtaa arvokeskustelua avoimesti kansan edessä. Paavo Lipposen kannattajajoukoissa olet mukana johtamassa Suomea kohti avointa, suvaitsevaista ja kansainvälistä tulevaisuutta. "Tasavallan presidentin tulee edistää sellaisen ilmapiirin syntymistä, jossa keskinäinen luottamus lujittuu ja yhteistyö toimii. Tehtävänä on koota kansakuntaa, muistuttaa siitä, että meidän kohtalomme on yhteinen. Kaikki suomalaiset, kieleen, uskontoon tai etniseen taustaan katsomatta, ovat yhtä hyviä."
Äänestä sinäkin demaria, niin teen minäkin!
Tuleva Suomen Tasavallan Predidentti
Tutustu! Niin tiedät ketä äänestät presidentiksi!
http://www.paavolipponen.fi/fi/
Niin minäkin olen tehnyt ja voin luottavaisin mielin katsoa tulevaisuuteen!
Paavon arvot on yhtäkuin minun arvot!
Vain Paavoa äänestämällä voit vaikuttaa!!!
Äänestän Niinistöä hänen ylivoimaisten presidentillisten ominaisuuksiensa vuoksi. Presidentiksi ei sovi esim. alaisten katkera tai kaunainen mörähtelijä tai suomalaisuuden halveksija. Tarvitsemme sujuvan myös kansainvälisesti menestyvän Niinistön. Hän on joukosta täysin omalla tasollaan.
Lipposen poliittinen ura on opportunistinen. Ensin äärivasemmalla SDP:ssä, sitten alkoi veikata maan oikeistolaistumista ja siirtyi oikeaan laitaan, kannatti EU:ta koska kuvitteli saavansa sieltä hyvän pestin. Häntä ei kelpuutettu ominaisuuksiensa vuoksi. Siispä lähti Venäjän palvelukseen rahasta. Erittäin epäluotettava, muuttaa mielipiteensä aina oman etunsa vuoksi. Niinistö on sen sijaan luotettava, rehellinen ja arvostaa suomalaisuutta, omaa kulttuuriaan eikä korosta aina vieraan maan kulttuuria. Lipponen saa korkeintaan 10 % äänistä. Haavistokin menee Soinin perässä Lipposen ohi.
Paavolla oli mairea setssuri ilme kun hän sai Freukan mitalin!
http://ra.fi/2v39
Eikö olisi mukava olla kun ei enää tarvitsisi Katsoa Lipposen naamalukemia joka toinen päivä. Politiikanhan täytyy muuttua. Eihän ole mukavaa vuosikymmenestä vuosikymmeneen katsoa samoja itserakkaita tyyppejä.
Kattelekko Niinisto playboyta mieluummin?
Kokoomuksen maskotti, pelkkää valetta, etteikö suosisi niitä!
Lisäksi vetää röökii, eli haisee tapaamisissa.
Minä naisena en, hyi mikä lipevä ukko, eikä edes naimisissa!
Vaihtaa nuorempaan vielä, minä sanon näin!
B. Walhloos/Nordea on maan suurin vaikuttaja!
Ei lähde ruotsi mihinkään ja kaikki kiertää hattu kourassa ruotsinkieliset alueet.
Suomessa on sen verran ruotsalaisia mahtisukuja, että siinä Kreikka ja muut
t(a)ukaiset on small potatoes!
Turha vaivata päätä tuollaisella.
Ettekö oppineet mitään MGR -selkkauksesta, jossa olette menettäneet totaali-
sesti netti-uskottavuutenne koko Suomen silmissä!!!
Ruotsinkieliset ns mahtisuvut vähenevät kovaa vauhtia. Joka päivä he menttävät paljon rahaa. Eikä rahalla hallita enää. Senhän olette jo mailmalla nähneet. Lipponen leimautuu vaan kivasti todellisten duunarien silmissä. Se hyvä.
Ketäs niin noin suosittelette, mikäli Lipponen on menneen talven lumia?
En ole huomannut mitään muuta nimeä, vai onko tällä saitilla vain tarkoitus
mustamaalata häntä ilman minkäänlaisia perusteluja?
Tässä 3 mahd. Lipposen lisäksi (muut ovat marginaaleja).
Väyrynen, Niinistö, Soini
Mikä tekee vaikka Niinistöstä paremman kuin Lipponen?
Oletko seurannut mediaa viime vuosina?
Mikä tekee vaikka Niinistöstä paremman kuin Lipponen?
Ei mikään.yhtö töppöjä molemmat,toinen vain kuuluis jo ukko kotiin.
Tossa kvartetissa oi tosiaankaan ole yhtää hyvää.
Kaikki veikkaa Niinistöä, gallupit jne.
Paskat. Joku kulahtanut playboy, lisäksi haisee röökille.
Mä sanoisin Mari Kiviniemi, vaikka kepu onkin eikä edes listalla.
Mutta Suomen fiksuin naispolitikko.
Ei vaan kerinnyt olla kuin 9 kk ministerinä Vanhasen mokien jäljiltä.
Muutenkin edustava nainen.