Ihan tavallisia ihmisiä poliisikouluun

Poliisikouluun halutaan ihan tavallisia miehiä ja naisia joilla on tietyt asiat kunnossa. Varmaan koulutus on tosi hyvä ja maailman paras. Silti kuulostaa jännältä tuo, ei tarvitse olla kummoinen ihminen. En sanokaan että rambot ja matsoja pitäisi heidän olla. Reinikaiset parhaimpia vaan.
5109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Poliiseiksi ei hakeudu kuin tyhmät ja sadistit.

Äänestä
  • Älä nyt tyhmiä hauku poliisiksi, jotain rajaa sentää pitää olla!! Vain idiootit pääsevät ja hakeutuvat poliisiksi.

    ESIM… yksi poliisin ”pääsykoe vaatimus” on auton peruuttaminen, jos osaat peruuttaa autoa… unohda haaveet poliisin hommista.

    http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/kaikki-poliisitkaan-eivät-osaa-vielä-ajaa-autolla/710217

    Äänestä

Niin ja ne karskit ja edustavan näköset pääsee ajelemaan kaduilla ja ne jotka ei sovi siihen niin pääsevät toimistotöihin.

:) win win...

Äänestä

suhteilla sinne mennään, kun ei muuhun rahkeet riitä.

Äänestä

Voi kristus kun on kovaa sakkia täällä. Pankaa apinat paperit vetämään ja kokeilkaa... Taidatte itse kuitenkin tietää, että paperit on turha edes täyttää, josko niitä edes osaisitte täyttääkään...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


leila papattaa kirjoitti:

Poliisikouluun halutaan ihan tavallisia miehiä ja naisia joilla on tietyt asiat kunnossa. Varmaan koulutus on tosi hyvä ja maailman paras. Silti kuulostaa jännältä tuo, ei tarvitse olla kummoinen ihminen. En sanokaan että rambot ja matsoja pitäisi heidän olla. Reinikaiset parhaimpia vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu