Jos kännykkääsi

Tulee puhelu ja kun vastaat, niin lyödää luuri korvaan.ÄLÄ SOITA TAKAISN, se on todennäköisesti maksullista! Huijareita varo!
4290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Enkä varo

Äänestä

En soita jos ei ole tuttu. Tietysti jos on netissä myynissä tavaraa ja en kerkee vastata silloin soitan. Numerosta näkee jos on huijari

Äänestä
  • Mitä tavaraa????

    Äänestä

Katso Google lla löytyykö ko. numerolla mitään tietoo.
Kerro puh. numero / numerot tässä keskustelu osiossa.
Samoin jos puhelu tulee ulkomailta, voi olla joku huijjari kaupustelia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Useita tullut! kirjoitti:

Tulee puhelu ja kun vastaat, niin lyödää luuri korvaan.ÄLÄ SOITA TAKAISN, se on todennäköisesti maksullista! Huijareita varo!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu