Olen 18-vuotias naisen alku. Olen seurustellu poikaystäväni kanssa vuoden verran ja muutimme juuri yhteen.
Edellisessä suhteessa tulin petetyksi vuoden seurustelun jälkeen ja kaiken lisäksi kuulin exäni pettämisestä aivan muualta kuin häneltä.
Ongelma on etten pysty luottamaan nykyiseen poikaystävääni vaikka tiedän ettei hän minua pettäisi ja hän rakastaa minua. Rasittaa kun olen jatkuvasti vainohrhainen hänen puuhistaan. Yritän kovasti luottaa häneen, mutta kun ajattelenkin sitä tunnetta miltä tuntuu tulla petetyksi, en kestäisi sitä uudelleen.
Asiaa ei ainakaan auta, että kaiken lisäksi olen mustasukkainen hänen kavereilleen, niistä 80% on naispuolisia. Tiedän että suhteita ei kannata pilata mustasukkaisuudella mutten voi asialle mitään.
Auttakaa miten pääsen luottamupulasta ja mustasukkaisuudesta eroon!
luottamuspulaa :(
vainoharhainen
1
354
Vastaukset
- Alicepractice
voiei ! mulla on tuo ihan sama ongelma, edellisessä suhteessa petetty ja nyt koko ajan varpaillaan. Hirveä mustasukkaisuus ja vainoharhaisuus joka asiasta. Eikä tästä pääse yli vaikka kuinka yrittää !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä20011829- 298208
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586246Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715169- 474930
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474492Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164398- 1183880
- 813373
- 511887